Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 7406
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Wtorek, 23 sierpnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 15:17
Autor: kmp

<b>Jelenia Góra, ul. Muzealna</b>
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 23-letniego jeleniogórzanina, który w dniu 19 bm posiadał środki odurzające.

<b>Jelenia Góra, ul. Muzealna</b>
Na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 42-letniego mieszkańca Przesieki podejrzanego o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przechowywał w garażu samochód pochodzący z kradzieży.

<b>Pobili i okradli</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Karpaczu przy współpracy z policjantami z Komisariatu II Policji w Jeleniej i Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali w pościgu trzech mężczyzn w wieku: 19, 21 i 23 lata. Jeden z zatrzymanych jest mieszkańcem Podgórzyna, a pozostali dwaj są mieszkańcami Jeleniej Góry.
Mężczyźni w dniu 20 sierpnia br około godziny 18.00 w Podgórzynie na ulicy Żołnierskiej pobili trzech innych mężczyzn po czym ukradli im reklamówkę z zawartością artykułów spożywczych o wartości 20 zł. Innemu mieszkańcowi Podgórzyna sprawcy ukradli kaski motocyklowe o wartości 250 zł.
W trakcie przeszukania zatrzymanych u jednego ze sprawców 23-letniego mężczyzny policjanci znaleźli ponad 180 działek marihuany oraz 32 porcje haszyszu. Łącznie wartość zabezpieczonych narkotyków wynosi nie mniej niż 2200 zł. Sprawcy zostali umieszczeni w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do dalszych czynności. Grozi im za popełnienie tych przestępstw do 12 lat pozbawienia wolności.
Policja i Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze wystąpiła z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze o zastosowanie wobec sprawców tych przestępstw aresztu.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Karpaczu.

<b>Nożem w brata</b>
Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który w Jeleniej Górze przy ul. Morcinka w stanie nietrzeźwości 2,56 promila alkoholu w wydychanym powietrzu nożem ugodził swojego 44 –letniego brata również mieszkańca Jeleniej Góry oraz 41-letnią kobietę. Poszkodowany mężczyzna doznał obrażeń krtani.
Według diagnozy lekarza te obrażenia stwarzały realne zagrożenie dla jego życia. Natomiast kobieta doznała rany kłutej okolicy lędźwiowej prawej i te obrażenia również stwarzały zagrożenie dla jej życia. Wszyscy uczestnicy zdarzenia spożywali wcześniej alkohol.
Pokrzywdzony mężczyzna miał 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca został umieszczony w Policyjnym Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze do wytrzeźwienia i dalszych czynności. 30-latkowi za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
Na wniosek Policji i Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Sekcja Dochodzeniowo - Śledcza KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
93
Tak
75%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group