Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 7799
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kronika Policyjna: Jelenia Góra

Sobota, 9 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 16:39
Autor: kmp

<b>Nie zapłacił za wino</b>
Funkcjonariusze Sekcji Kryminalnej z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 34-letni mężczyzna mieszkaniec Opola będąc przedstawicielem jednej z firm z Jeleniej Góry zajmującej się dystrybucją napojów alkoholowych w postaci wina w czerwcu br pobrał z niej towar za kwotę 2350, 99 zł, który następnie sprzedał.
Mężczyzna do dzisiaj nie zapłacił właścicielowi za sprzedane wino, jak również unika jakiegokolwiek kontaktu z pokrzywdzoną firmą.
W tej sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku oszustwa za co sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

<b>Chcieli ukraść dwuteowniki</b>
W dniu 5 lipca br na ulicy Bankowej w Jeleniej Górze około godziny 14.00 funkcjonariusze Sekcji do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali czterech nieletnich mieszkańców Jeleniej Góry.
Chłopcy w wieku 14 i 15 lat włamali się do remontowanego budynku i chcieli ukraść trzy dwuteowniki o wartości 300 zł na szkodę jeleniogórzanina.
Po wykonaniu czynności zostali oni przekazani rodzicom, a za kradzież z włamaniem będą odpowiadać przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Jeleniej Górze.

<b>Odnaleziono grzybiarza</b>
W dniu 7 lipca br z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w godzinach wieczornych skontaktowała się mieszkanka Jeleniej Góry i zgłosiła, że jej 71-letni mąż o godzinie 5.10 wyszedł na grzyby do tej pory nie powrócił.
Rozpoczęto poszukiwania, w których uczestniczyły obok Policji Straż Pożarna, Straż Graniczna i inne służby. Mężczyzna w poszukiwaniu grzybów wybrał się w pobliskie lasy i zabłądził. Na drugi dzień rano doszedł do Domu Wczasowego Grzybowiec. Wówczas zorientował się, gdzie jest. Udał się w kierunku przystanku komunikacji miejskiej, gdzie został zauważony przez znajomego, który zawiózł go do grupy poszukiwawczej. Na szczęście grzybiarz powrócił cały i zdrowy.

<b>Wyłudzała pożyczki</b>
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach w wyniku realizacji sprawy operacyjnej ustalili, że 34-letnia kowarzanka w okresie od 2 grudnia ubiegłego roku do 26 stycznia br oszukała 11 osób.
Kobieta będąc pracownicą jednej z firm kredytowych w Kowarach mając dostęp do danych personalnych swoich klientów fałszowała dokumenty komputerowo lub fizycznie podrabiała podpisy klientów na umowach, na podstawie, których otrzymywała pożyczki gotówkowe dla siebie.
Osoby, których dane kobieta wykorzystała nic nie wiedziały o tym procederze. Nieprawidłowości ujawniła kontrola wewnętrzna przeprowadzona przez instytucję, w której kobieta była zatrudniona. Firma kredytowa pokryła również straty niezawinione przez klientów. Do tej pory ustalono 11 osób pokrzywdzonych, gdzie straty wynoszą 4164 zł. Sprawa jest rozwojowa.
Za te czyny kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Należy nadmienić, że kobieta wcześniej dopuściła się takich samych przestępstw, gdzie dobrowolnie poddała się karze. Orzeczono jej wówczas karę 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 8 lat, 70 tys. zadośćuczynienia osobom pokrzywdzonym oraz zakaz zajmowania stanowisk z odpowiedzialnością majątkową na okres 8 lat. Kara dotyczy przestępstw popełnionych przez kobietę w okresie od stycznia do kwietnia br. na szkodę tego samego podmiotu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
432
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group