Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8243
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Królowa Marysieńka, lustro i rumak

Wtorek, 24 sierpnia 2010, 7:34
Aktualizacja: 7:35
Autor: M.
JELENIA GÓRA: Królowa Marysieńka, lustro i rumak
Fot. M.
Nie wykluczano, że będzie prawdziwy. Jednak – ze względów bezpieczeństwa – zdecydowano się na wariant zastępczy. Mowa o koniu, który wystąpi w spektaklu „U wód. Wjazd królowej Marysieńki do Cieplic”, przygotowywanym w ramach warsztatów „Lato w teatrze” w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Wczoraj rozpoczął się w ZTA drugi i ostatni tydzień przygotowań do otwartych pokazów spektaklu. Odbędą się one już w nadchodzący weekend w plenerach placu Piastowskiego, który posłuży za autentyczną scenografię dla odtwórców wydarzeń sprzed ponad 300 lat. Wówczas właśnie małżonka Jana III Sobieskiego ze świtą przyjechała na leczenie do Ciepłowodów.

Lidia Lisowicz i Dorota Bąblińska-Korczycka, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji, przygotowują warsztatowiczów pod względem aktorskim. Kiedy znane są już podstawy elementów sztuki, można skupić się nad doskonaleniem szczegółów. Pojawiają się też nowe elementy. Jednym z nich jest lustro, w którym swoją urodę będą podziwiały dziewczęta, które wcielą się w rolę Królowej Marysieńki. Nad gestami przed zwierciadłem pracowała z adeptkami sceny Agnieszka Kadłubowska.

Jest też nowy rekwizyt. To osobliwy rumak. Niestety, nie udało się zaangażować prawdziwego wierzchowca. Zaważyły względy praktyczne i bezpieczeństwo. Jedno jest pewne: „pełnokrwisty arab” zbudowany na rowerze z pewnością nikogo nie pokopie ani nie pogryzie. Z pewnością doda wiele kolorytu do korowodu Marysieńki.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group