Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7835
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Krok do zdobycia piątego miejsca w kraju w żeńskim szczypiorniaku

Sobota, 26 kwietnia 2008, 22:03
Aktualizacja: 0:01
Autor: JEN
JELENIA GÓRA: Krok do zdobycia piątego miejsca w kraju w żeńskim szczypiorniaku
Fot. Benny
Nasze dziewczyny po wygraniu meczu w play off o miejsca V–VIII w Rudzie Śląskiej ze Zgodą 28:22 myślały, że u nas to będzie spacerek i przejdą bez kłopotów do dalszej fazy tych rozgrywek. Tak nie było.

Zresztą rywalki po przegranym meczu u siebie zapowiedziały, że w Jeleniej Górze wezmą srogi rewanż i wygrają ośmioma trafieniami. Wyglądało to na przechwałki bez pokrycia, ale niezupełnie, bo dzisiaj w Jeleniej Górze przyjezdne poczynały sobie odważnie i skutecznie, prowadząc w 15 min 4:6. Potem Irina Latyszewska nie wykorzystała rzutu karnego, nasze nie potrafiły wykorzystać przewagi i w 20 min zrobiło się: 8:12. Tę przewagę rywalki utrzymały do końca pierwszej połowy (14:18).

W drugiej jednak części meczu nasze dziewczyny wzięły się do roboty, widząc, że to „nie przelewki”i w 39 min. doprowadziły do remisu: 22:22 po celnym trafieniu Marty Oreszczuk, a w 40 min. uzyskały pierwszą w meczu przewagę 23:22 po golu zdobytym przez Annę Dybę.

W tym czasie odbył się prawdziwy show Danuty Skompskiej, która obroniła kolejne trzy rzuty karne i chyba skutecznie podłamała rywalki, które w końcówce grały bez przekonania w końcowy sukces.

Było to nierealne, bo przyjezdne musiały wygrać u nas siedmioma bramkami,
by w bilansie dwóch spotkań uzyskać korzystny wynik ty dwu meczu.

Finepharm Carlos Jelenia Góra – Zgoda Ruda Śląska 37:33 (14:18)

Finepharm Carlos: Monika Maliczkiewicz, Danuta Skompska, Agnieszka Szalek – Marta Gęga 9, Marzena Buchic 6, Marta Dąbrowska 5, Anna Dyba, Marta Oreszczuk i Irina Latyszewska – po 4, Agnieszka Kocela 3, Katarzyna Jeż 2, Małgorzata Buklarewicz, Joanna Bogusławska i Monika Odrowska..
Najwięcej dla Zgody: Kozyra 10 i Knoros 8.

Więcej na temat meczu i przyszłości szczypiornistek Finepharm Carlos w "Tygodniku Jelonka”. Szukaj w poniedziałek w kioskach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group