Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 7231
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krew darem życia

Sobota, 14 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 14 października 2006, 22:03
Autor: Angelika Grzywacz
Jelenia Góra: Krew darem życia
Fot. Angelika Grzywacz
W niedzielę od godziny dziesiątej do siedemnastej w Sanktuarium Krzyża Świętego przy ulicy 1 Maja, przeprowadzona zostania akcja dla krwiodawców, którzy pomogą potrzebującym.

Przed Dniem Papieskim każdy będzie miał okazję przekazać swój dar nadziei dla potrzebujących krwi

Trwają ostatnie przygotowania do wielkiej akcji „Krew jest najmocnieszym znakiem nadziei”. Pomysłodawczynią akcji jest siostra Krystyna, jeleniogórzanka i katechetka w jednym z Liceum Ogólnokształcących ze zgromadzenia Sióstr Magdalenek od Pokuty.
W realizacji akcji pomagają jej Damian Konieczny, zakrystianin i szef Katolickiego Stowarzyszenia Młodych przy parafii, oraz ksiądz wikary Piotr Filipek.

Akcja w Sanktuarium organizowana jest w Jeleniej Górze po raz pierwszy. Wszystko jednak zostało przygotowane zgodnie z wytycznymi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wałbrzycha.

Swój dar serca w postaci oddania krwi złożyć może każdy, kto ukończył osiemnaście lat i jednocześnie nie przekroczył sześćdziesiątego roku życia. Istotna jest tu również waga, nie mniejsza niż 50 kilogramów. Trzeba być również zdrowym. Należy przynieść dowód tożsamości i chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Każdy, kto przyjdzie w niedzielę (15 października) żeby oddać krew, zarezerwować musi sobie około godziny. Po rejestracji przeprowadzane będą wstępne badania lekarskie (morfologiczne) oraz badania ogólne. Każdy dawca otrzyma książeczki honorowych dawców krwi i okolicznościowe certyfikaty.

W Sanktuarium Świętego Krzyża krew pobierana będzie w niedzielę do godziny 17. Akcja potrawa do piatku.
– Ci, którzy nie zdążą dotrzeć w niedzielę, będą mieli jeszcze okazję oddać krew w punkcie krwiodawstwa przy ulicy Ogińskiego – mówi siostra Krystyna.

Organizatorzy dziękują kierownictwu stacji krwiodawstwa z Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1341
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group