Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4486
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Kredyt ratalny na wyprawkę szkolną dla dzieci – czy warto?

Poniedziałek, 24 sierpnia 2020, 22:32
Aktualizacja: Środa, 26 sierpnia 2020, 13:09
Autor: ts
Polska: Kredyt ratalny na wyprawkę szkolną dla dzieci – czy warto?
Fot. ts
Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a wraz z nim moment, w którym pustoszeją portfele rodziców. Początek roku szkolnego wiąże się z szeregiem wydatków; od plecaka zaczynając, a na podręcznikach i zeszytach kończąc.

Nic dziwnego, że wiele rodzin zmaga się wówczas z trudnościami finansowymi. Świadczenia państwowe pokrywają jedynie znikomą część wydatków, a co z resztą? Czy warto wziąć kredyt ratalny na skompletowanie wyprawki szkolnej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

1. Czym jest kredyt ratalny i czy warto pokryć nim szkolne wydatki?
2. Czy można zaciągnąć kredyt ratalny przez Internet?

Czym jest kredyt ratalny i czy warto pokryć nim szkolne wydatki?
O tej usłudze pożyczkowej słyszał chyba każdy konsument. Jak sama nazwa wskazuje – kredyt ratalny jest zobowiązaniem finansowym, które należy spłacać w określonych harmonogramem ratach. Można zaciągnąć go na dowolny cel – na przykład sprzęt AGD czy RTV, remont, wycieczkę, zakup produktu, na który nie masz w danej chwili gotówki. Jak zatem widać – kredyt ratalny może być dobrym rozwiązaniem także w celu pokrycia wydatków, związanych z wyprawieniem dzieci do szkoły. Spłacanie rat nie nadszarpnie budżetu domowego tak mocno, jak jednorazowe wyłożenie dużej sumy pieniędzy. Ponadto, decydując się na tego typu wsparcie finansowe, możesz zapewnić dzieciom lepsze warunki – dobrej jakości tornister (co jest istotne dla prawidłowego rozwoju kręgosłupa), piórnik z wyposażeniem, nowe ubrania oraz buty na cały sezon, podręczniki, zeszyty oraz wszelkie niezbędne pomoce naukowe, a czasem nawet nowe biurko wraz z ergonomicznym krzesłem czy sprzęt elektroniczny (przydatny do nauki tablet lub laptop).

Czy można zaciągnąć kredyt ratalny przez Internet?
Aby uniknąć zbędnych formalności oraz konieczności odwiedzenia placówki bankowej warto rozważyć kredyt ratalny przez Internet. Obecnie bez problemu można taki kredyt uzyskać bez wychodzenia z domu – wszystko odbywa się bowiem za pośrednictwem platformy internetowej danej firmy pożyczkowej. To rozwiązanie jest polecane szczególnie w przypadku dokonywania zakupów przez Internet. W tego typu kredytach wszelkie formalności są zredukowane do minimum, a proces wnioskowania o kredyt przebiega sprawnie i bez problemów. Pamiętaj jednak, by przed zaciągnięciem zobowiązania porównać oferty i wybrać najkorzystniejszą z nich, a także by rzetelnie ocenić możliwości finansowe twojej rodziny w zakresie spłaty kredytu. Zwróć uwagę na wysokość rat – nie powinny bowiem zanadto obciążyć budżetu domowego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
503
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group