Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 12308
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Kranówka w kolorze rdzy

Środa, 24 czerwca 2009, 18:10
Aktualizacja: 19:22
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Kranówka w kolorze rdzy
Fot. ....
Mieszkańcy Sobieszowa i Osiedla Orle od wczoraj mają w kranach zamiast wody, brunatną ciecz, która ich zdaniem nie nadaje się ani do picia, ani do mycia. Zapytaliśmy w „Wodniku” o przyczynę takiego stanu rzeczy. Winna jest pogoda.

Jak mówi Wojciech Jastrzębski, prezes Wodnika, na ujęciach wody i na sieci, jak na razie nie ma żadnych awarii i niebezpieczeństw. Ujęcia pracują normalnie, i ogólna sytuacja dostaw wody mieszkańcom jest pod kontrolą.

– Zgłoszono nam tylko trzy przypadki pojawienia się w kranach wody w kolorze brązowym na Osiedlu Orle – mówi. Wykonaliśmy badania wody, które wykazało, że mimo zabarwienia nie zagraża ona zdrowiu czy życiu mieszkańców.

Skąd więc brunatny kolor? – pytają zaniepokojeni mieszkańcy. Prezes Wodnika tłumaczy, że woda do Sobieszowa płynie z górskich ujęć, gdzie podczas większych opadów deszczu wypłukiwane są strumienie. Na szczęście sytuacja poziomu wód i opadów deszczu wydaje się stabilizować. Jest więc szansa, że już niebawem woda w kranach powróci do naturalnej barwy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group