Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7418
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Krajowy Fundusz Szkoleniowy – zgłoś się na spotkanie

Środa, 20 maja 2015, 14:05
Aktualizacja: 14:13
Autor: Org
Jelenia Góra: Krajowy Fundusz Szkoleniowy – zgłoś się na spotkanie
Fot. Organizatorzy
Są jeszcze wolne miejsca na jutrzejsze (21 maja) spotkanie informacyjne o Krajowym Funduszu Szkoleniowym w Jeleniej Górze. Zapisy trwają również na spotkanie w Wałbrzychu, zaplanowane na 28 maja. Dzięki środkom z KFS przedsiębiorcy mogą liczyć na sfinansowanie kursów, studiów podyplomowych czy też egzaminów organizowanych dla pracowników.

W 2015 r. na działania w ramach KFS na Dolnym Śląsku zaplanowano ponad 10 mln zł. Przedsiębiorcy działający w rejonie Jeleniej Góry (oprócz powiatu jeleniogórskiego także powiatów: bolesławieckiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego) w ramach tej puli mogą liczyć na blisko 1,3 mln zł.

Ale to nie koniec, ponieważ Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze wystąpił o dodatkowe środki z ministerialnej rezerwy w wysokości 300 tys. zł. Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy zatrudniający osoby w wieku 45+. Środki przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów.

Spotkania informacyjne, które zostaną zorganizowane w sumie w sześciu miastach adresowane są do pracodawców z Dolnego Śląska, którzy w ich trakcie będą mieli okazję zapoznania się z korzyściami płynącymi ze skorzystania ze środków w ramach KFS. Ostatnie spotkanie w Legnicy – 14 maja cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Przybyło na nie blisko 60 przedsiębiorców.

Harmonogram spotkań:
• 21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
• 28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
• 9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o wcześniejszą rejestrację. Zgłoszenia można wysyłać na adres: alicja.lipinska@dp.org.pl, podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS", uwzględniając miejsce spotkania:

Program spotkań:
• godz. 10:00-10:15 – Powitanie uczestników;
(Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, Dolnośląscy Pracodawcy)
• godz. 10:15-11:30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy – co to takiego? (przedstawiciel Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy) – Procedury pozyskiwania środków z KFS (przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy),
• godz. 11:30-11:45 – przerwa kawowa;
• godz. 11:45-12:05 – Prawne aspekty pozyskiwania środków z KFS; (radca prawny dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska, Kancelaria Radców Prawnych dr Paweł Bojarski, dr Katarzyna Schmidt-Kwiecińska sp. partnerska);
• godz. 12:05-12:30 – Rola organizacji pracodawców w rozwoju kapitału ludzkiego w firmie (Artur Mazurkiewicz, Marcelina Palonek, Dolnośląscy Pracodawcy);
• godz. 12:30-13:00 – Nowe instrumenty rynku pracy (przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy). Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy oraz w powiatowych urzędach pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group