Środa, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6459
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPSW: Dyplomatorium

Piątek, 20 lipca 2018, 9:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 lipca 2018, 6:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPSW: Dyplomatorium
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (19.07) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze absolwenci odebrali dyplomy licencjata, co oznacza, że zakończyli uroczyście trzyletni okres poszerzania wiedzy. Wielu z nich zamierza pójść za ciosem i kontynuować edukację, aby zdobyć dyplom magistra.
- W życiu każdej szkoły wyższej są dwa najważniejsze wydarzenia: immatrykulacja i dyplomatorium - podkreślił na wstępie Marian Ursel, rektor KPSW, który podczas wystąpienia zaznaczył, że trzy lata temu, gdy studenci rozpoczynali edukację w "Karkonoskiej", on sam rozpoczął pełnienie funkcji rektora w jeleniogórskiej uczelni.

Władze KPSW podkreślały jednocześnie, że to bardzo ważny okres w 20-letniej historii uczelni, bowiem za rok dyplomy odbiorą pierwsi magistrzy pielęgniarstwa, a ponadto rozpoczęła się edukacja na 5-letnich jednolitych studiach magisterskich na kierunku fizjoterapia.

Podczas uroczystości wręczono dyplomy licencjata dla 420 osób, ale jak wspomina kanclerz, w lutym dyplomy odebrało też około 30 inżynierów, którzy mieli za sobą 7 semestrów edukacji.

Wśród studentów panowała radość, że zakończyli pewien etap zdobywania wiedzy. Mają już plany na wakacje, pracę oraz studia II stopnia.

- Cieszę się, że wytrwałam do tego momentu i mogę kontynuować naukę dalej. Wakacji nie mam, wyrwałam się na moment z pracy. Od września przedszkole i studia magisterskie - powiedziała Natalia Niemiec, absolwentka KPSW na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. - Jestem podekscytowana, ale czuję już lekką tęsknotę. Trzy lata szybko zleciały, teraz czas na dyplom magistra - dodała Olga Więcławska z pedagogiki. - W końcu można wypłynąć na szerokie wody. Na wakacje do pracy, a później pomyślimy co dalej - powiedział Michał Szramowiat, licencjat z wychowania fizycznego, który najlepiej będzie wspominać obozy podczas studiów.
- Trzy lata za nami. To były przeróżne chwile - były łzy, ale też cudowne, wspaniałe chwile, które zacierają ciężkie momenty - oceniła Agnieszka Wieczysty, była przewodnicząca Samorządu Studenckiego KPSW, która zaznacza, że być może wróci w przyszłości na uczelnię. - Działalność w samorządzie studenckim dała mi ogromne doświadczenie, wiedzę, dodatkowe umiejętności oraz wiele przyjaźni - dodała przedstawicielka studentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
817
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group