Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 16 marca
Imieniny: Izabeli, Oktawii
Czytających: 11271
Zalogowanych: 39
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR zbiera siły na Start

Czwartek, 4 marca 2010, 12:21
Aktualizacja: Sobota, 6 marca 2010, 20:34
Autor: arec
Jelenia Góra: KPR zbiera siły na Start
Fot. T.Raczyński
Walki o utrzymanie w ekstraklasie piłkarek ręcznych ciąg dalszy. W najbliższą sobotę KPR zmierzy się przed własną publicznością ze Startem Elbląg. W grudniowej potyczce pomiędzy tymi zespołami w Elblągu górą był KPR.

Interesująco zapowiada się rywalizacja o utrzymanie w ekstraklasie piłkarek ręcznych. KPR Jelenia Góra po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad AZS-em Politechniką Koszalińską zrównał się punktowo z dziesiątym AZS AWF Wrocław. Przypomnijmy, że z ekstraklasy spadną dwa zespoły, a ostateczna rozgrywka o utrzymanie rozegra się pomiędzy czterem ostatnimi drużynami, które zagrają między sobą systemem każdy z każdym. Zanim zespoły przystąpią do drugiej fazy rozgrywek, do rozegrania została ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Do walki o utrzymanie wliczane będą punkty z całego sezonu. Dlatego tak istotne są wyniki tych spotkań.

W ostatniej kolejce przed drugą fazą rozgrywek KPR Jelenia Góra podejmie na własnym parkiecie Start Elbląg, drużynę która zapewniła już sobie udział w play-offach. Jeżeli jeleniogórzanki wygrają w sobotę mogą znacznie odskoczyć przedostatniej i ostatniej drużynie w tabeli. KSS Kielce ma bowiem przed sobą wyjazdowy mecz z liderem, Zagłębiem Lubin, a SPR Olkusz zmierzy się z niezwykle silnym Łączpolem Gdynia.

We wtorek KPR w sparingowym spotkaniu uległ niemieckiemu HC Sachsen Neustadt-Sebnitz 26:29. W meczu wzięły udział zawodniczki zarówno pierwszego jak i drugiego zespołu. Pierwsza drużyna do przerwy remisowała 16:16. Miejmy nadzieję, że w sobotnim spotkaniu zaowocują warianty gry wypróbowane w meczu przeciwko Niemkom.

Tabela drużyn walczących w play-out przed 22 kolejką:

9. AZS Wrocław 12 pkt
10. KPR Jelenia Góra 12 pkt
11. KSS Kielce 8 pkt
12. SPR Olkusz 4 pkt

Spotkanie pomiędzy KPR-em Jelenia Góra a Startem Elbląg odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18 w hali przy ulicy Złotniczej. Podopiecznym Zdzisława Wąsa zapewne przyda się gorący doping.

Sonda

Czy odczuwam w swoim budżecie domowym podwyżkę cen paliw?

Oddanych
głosów
143
Tak
68%
Nie
23%
Nie dotyczy, bo nie jeżdżę samochodem
9%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ropa spada, a paliwa w górę
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Jeleniogórzanin w Mam Talent!
 
Muzeum Karkonoskie
50 lat Konkursu im. Józefa Gielniaka – artyści mogą już nadsyłać prace
 
Pieniądze
Czy będzie strajk w Dino?
 
KANS
Uznanie dla saneczkarek – olimpijek z KANS
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group