Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 1 maja
Imieniny: Filipa, Józefa
Czytających: 12614
Zalogowanych: 52
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: KPR w obronie honoru jeleniogórskiego sportu!

Sobota, 27 maja 2017, 8:26
Aktualizacja: 8:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: KPR w obronie honoru jeleniogórskiego sportu!
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1998 roku nieprzerwanie, jako jedyny jeleniogórski zespół występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Szczypiornistki KPR–u Jelenia Góra, będące spadkobierczyniami MKS–u Karkonosze, Jelfy, Vitaralu Jelfy, Finepharmu czy Carlos Astol powalczą dzisiaj (27.05) o honor sportu drużynowego w Karkonoszach.

Przez lata były dumą regionu - w sezonie 2003/2004 awansowały do półfinału europejskich pucharów (Challenge Cup), dwukrotnie zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. Po wycofaniu się ze sponsorowania klubu przez Jelfę, przeżywały gorszy okres, ale nigdy dotąd nie spadły z ekstraklasy. Niekiedy miały szczęście (jak w poprzednim sezonie), kiedy to na zapleczu ekstraklasy nie było chętnych do gry w barażach, ale mimo przeciwności losu i skromnemu wsparciu ze strony władz miasta (względem potrzeb) - utrzymywały Superligę dla Jeleniej Góry.

Dzisiaj (27 maja 2017 roku) potrzebują wsparcia kibiców! Już o godz. 17:00 pokażmy, że Superliga musi pozostać w stolicy Karkonoszy. Wstęp na mecz jest darmowy, więc hala przy ul. Złotniczej powinna zapełnić się do ostatniego miejsca! Zadanie nie będzie łatwe, bowiem w Chorzowie - w pierwszym meczu barażowym - podopieczne Michała Pastuszko przegrały różnicą 4 bramek (28:24), ale z pewnością jest do wykonania! Zapraszamy na ostatni mecz sezonu 2016/2017 - oby był kontynuacją znakomitych tradycji sportu drużynowego w Jeleniej Górze!

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
628
Zofia
36%
Rozalia
14%
Julia
36%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Policja Jelenia Góra
Jeleniogórska drogówka i GDDKiA razem dla bezpieczeństwa na DK 5
 
Inwestycje
Inwestycja w Kowarach: budynek TBS już stoi
 
Aktualności
Wiktoria najładniejsza na Dolnym Śląsku
 
Karkonosze
Wypadek w Karkonoszach
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group