Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8478
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ścięgny: Kowbojska atrakcja

Niedziela, 29 sierpnia 2021, 5:02
Autor: WAC
Ścięgny: Kowbojska atrakcja
Fot. użyczone
Kolejną wakacyjną niespodziankę dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin objętych jeleniogórską pomocą instytucjonalną przygotował Urząd Miasta w Jeleniej Górze przy wsparciu Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jeleniej Górze. Tym razem były to wycieczka do Western City w Ścięgnach.

Program wycieczek, zorganizowanych w sumie dla 45 dzieci, przypadł do gustu najmłodszym jak i nieco większym, gdyż każdy z ich uczestników mógł przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. To tutaj można było spotkać prawdziwych kowboi, zobaczyć westernowe show, pokazy rodeo. Dzieci młodsze korzystały głównie z dmuchanego placu zabaw. Starsze dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach zręcznościowych, jak choćby rywalizować we wspinaczce na pal męczarni, rzucaniu lassem, strzelaniu z łuku, rzucaniu do celu włócznią/nożami. Ponadto w jednym z budynków usytuowano strzelnicę kowbojską, gdzie można było strzelać z wiatrówek: westernowych koltów, rewolwerów, winchesterów.

Tuż poza główną linią zabudowy miasta znajdował się Gold City – centrum płukania złota – dodaje współorganizatorka wycieczek Danuta Głowacka. - Tu dzieci mogły nauczyć się płukać złoto starą, traperską metodą.

Dodatkowymi atrakcjami wyjazdu do Ścięgien była jazda na byku mechanicznym, możliwość nabycia dolara z własną podobizną czy nauka jazdy konnej w stylu western.

Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się znajdujące się na terenie Western City mini zoo, w którym można było obejrzeć takie zwierzęta jak: konie (głównie rasy American Quarter Horse), kuce, kozy domowe, owce wrzosówki, kozły świętokrzyskie, jaki, osły czy daniele.

Twoja reakcja na artykuł?

8
50%
Cieszy
5
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
164
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group