Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4042
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Kowarzanie głosują na budżet obywatelski

Wtorek, 4 czerwca 2019, 7:05
Aktualizacja: Środa, 5 czerwca 2019, 6:42
Autor: WAC
Kowary: Kowarzanie głosują na budżet obywatelski
Fot. WAC
Do 14 czerwca mieszkańcy Kowar mogą głosować na projekty zgłoszone w ramach Kowarskiego Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy. W tym roku budżet obywatelski w mieście nad Jedlicą debiutuje i ma charakter pilotażowy. Pula z kasy samorządu, jaką przeznaczono na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców to 100 tysięcy złotych W przypadku pozytywnego odzewu mieszkańców miasta nie jest wykluczone, że kwota ta w kolejnych latach wzrośnie. Maksymalna suma dofinansowania zadania zgłoszonego do KBO to 20 tys zł.

Na potrzeby KBO miasto podzielono na pięć rejonów. Ogółem po weryfikacji formalnej do etapu głosowania przeszło 13 projektów: po trzy w pierwszym, drugim i trzecim rejonie miasta oraz po dwa w czwartym i piątym.

Zadania, na które mogą głosować mieszkańcy Kowar to: rejon nr 1 - plac integracyjny przy wiadukcie kolejowym, przywrócenie do użytku placu zabaw dla dzieci i boiska dla młodzieży przy ul. Wiejskiej, Zielone Kowary – czyli zakup koszy na śmieci; rejon nr 2 - Atrakcyjna kowarska starówka – podświetlenie wieży kościoła, Ślepnąc od świateł (doposażenie Skateparku), Mini boisko do piłki nożnej (Boczna Górnicza, Reja); rejon nr 3 - Mini plac zabaw dla dzieci oraz teren rekreacyjny dla mieszkańców Kowar Dolnych, Czyste Kowary – zakup koszy, Budowa oświetlenia drogowego, celem poprawy bezpieczeństwa przy działce drogowej 145/3; rejon nr 4 - Nowa nawierzchnia na odcinku ulicy Sanatoryjnej 17, 11A, Utworzenie przestrzeni rekreacyjno zabawowej przy Alei Kasztanowej; rejon nr 5 - Plac zabaw dla dzieci w Krzaczynie, Budowa infrastruktury technicznej – oświetlenie.

Głos na wybrany projekt można oddać w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Kowarach w pokoju nr 1 (Budynek A na parterze) w godzinach pracy Urzędu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group