Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3230
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Kowarski ZOZ to już historia

Wtorek, 6 marca 2012, 9:10
Aktualizacja: 9:10
Autor: SJ
Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę o „zamknięciu procesu likwidacji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kowarach”.

– Zamknięcie procesu likwidacji – wyjaśnia Jacek Włodyga, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego – jest formalnych aktem zakończenia wszelkich rozliczeń tej placówki, które de facto nie istnieje już od kilku lat. Została postawiona w stan likwidacji już w lipcu 2003 r., a istniała od roku 1998. W obiektach zajmowanych przez ten SP ZOZ toczy się nieprzerwanie działalność w zakresie ochrony zdrowia, niemniej prowadzona jest już w odmiennej formule.

- Dlaczego trzeba było zlikwidować SP ZOZ?
- Najkrócej mówiąc – informuje J. Włodyga – na skutek utraty zdolności pokrywania ujemnego wyniku finansowego ze swojej bieżącej działalności. Tłumacząc to na język bardziej zrozumiały – SP ZOZ nie potrafił z podpisanych z NFZ kontraktów pokrywać kosztów swojego funkcjonowania. Inna sprawa, że przepisy nie ułatwiały takiej działalności. Pogłębiające się zadłużenie skłoniło nas do znalezienia innej formuły leczenia mieszkańców i utrzymania tego szpitala, który z jednej strony jest miejscem leczenia, a z drugiej – niemałym pracodawcą. Znaleźliśmy taką metodę poprzez restrukturyzację tego SP ZOZ, sprzedaż znacznej części udziałów prywatnemu podmiotowi medycznemu. A na naszych barkach pozostały sprawy spłaty zadłużeń, głównie wobec Państwa, tj. składek ZUS, podatków, itp. Uporaliśmy się z tym i w lutym br. zamknęliśmy ten rozdział działalności Powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group