Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6717
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Kowarska feta

Poniedziałek, 30 lipca 2007, 0:00
Autor: rylit
Kotlina Jeleniogórska: Kowarska feta
Fot. rylit
W tradycji podziemi i wśród cygańskiej muzyki.

Jarmarki, występy zespołów folklorystycznych, rozrywka i konkursy dla starszych i młodszych wypełniły zakończone w niedzielę Dni Kowar. Odbył się także Dzień Kultury Romskiej

W sobotę kowarzanie i goście bawili się podczas Dnia Duchów Podziemi, Czarów i Magii, którym poświęcony był jarmark artystyczny. To niewątpliwe nawiązanie do górniczych tradycji Kowar i znajdujących się wokół miasta sztolni, pozostałości po kopalniach rud uranu.

Z kolei w niedzielę swoje święto miała mniejszość romska. Zaprezentowały swoją twórczość cygańskie zespoły z Kowar, Kamiennej Góry i Wałbrzycha. Przy ul. Jagiellończyka, która była areną imprez, Romowie przechadzali się całymi rodzinami ubrani w tradycyjne, kolorowe stroje.
Muzyka stanowi nieodłączną część cygańskiej kultury. Umiejętność gry na instrumentach Romowie zyskują nie w szkołach, ale w domach, gdzie sztuka ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

Impreza udana, choć nie uatrakcyjniła jej pogoda. Kapryśna aura spowodowała, że publiczność była mniej liczna niż się spodziewano.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group