Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 2804
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kotłuje się w jeleniogórskiej Platformie

Czwartek, 19 grudnia 2013, 11:04
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2013, 8:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Kotłuje się w  jeleniogórskiej Platformie
Fot. Angela
– Zawiła idzie do Gowina. W poniedziałek (16.12) miał być w Jeleniej Górze zarząd regionu i klubu radnych sejmiku PO, ale w ostatniej chwili przeniesiono spotkanie do Radomierza, do Przycupu w Dolinie i nie zaproszono M. Zawiły, tylko H. Papaja i W. Wrotniewskiego – taką informację otrzymaliśmy wczoraj (18.12) wieczorem od anonimowego informatora. Marcin Zawiła ją dementuje i stanowczo mówi: nie zamierzam występować z Platformy, chcę startować ponownie w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry i liczę na poparcie swoich kolegów i koleżanek z PO.

Leszek Wrotniewski potwierdza, że w poniedziałek odbyło się spotkanie dolnośląskiego zarządu regionu w Radomierzu z Jackiem Protasiewiczem i radnymi sejmiku PO. Tłumaczy jednak, że członkowie PO z powiatu zostali zaproszeni na późniejsze spotkanie „kurtuazyjne”.

- Zorganizował je Hubert Papaj, który dowiedział się, że Jacek Protasiewicz będzie w Radomierzu – mówi Leszek Wrotniewski. – Tuż przed spotkaniem telefonicznie informował, że jest możliwość spotkania i rozmowy z J. Protasiewiczem. Pojechali ci, co mogli i mieli czas, około 10 osób. Było to jednak spotkanie kurtuazyjne, a nie robocze – dodaje L. Wrotniewski.

Prezydent Marcin Zawiła przyznaje, że nie wiedział o spotkaniu w Radomierzu, bo nie jest członkiem dolnośląskiego zarządu regionu, ale jednocześnie zaznacza, że i tak by w nim nie uczestniczył.

- Jestem zajęty przygotowywaniem budżetu na przyszły rok i nie mam czasu na świętowanie – mówi Marcin Zawiła. – Uczestniczyłem natomiast w spotkaniu zarządu powiatu PO, które odbyło się we wtorek (17.12) - dodaje M. Zawiła.

Przejście M. Zawiły „do Gowina” to nie jedyna plotka, która krąży w Jeleniej Górze. Mówi się również o tym, że obecny prezydent chce założyć własny komitet wyborczy i z niego wystartować z poparciem kilku stowarzyszeń lub że zamierza wstąpić do partii, która nie ma silnego kandydata na prezydenta.

- Jeszcze raz potwierdzam swoją wcześniejszą deklarację, że będę startował w wyborach na prezydenta z ramienia PO – zapewnia Marcin Zawiła.

Tymczasem przeciwnicy M. Zawiały z jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej podkreślają, że każdy kandydat musi uzyskać rekomendację partii na start w wyborach, a póki co takiej rekomendacji M. Zawiła nie ma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group