Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6758
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotłuje się w jeleniogórskiej Platformie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 grudnia 2013, 11:04
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2013, 8:35
Autor: Angela
Fot. Angela
– Zawiła idzie do Gowina. W poniedziałek (16.12) miał być w Jeleniej Górze zarząd regionu i klubu radnych sejmiku PO, ale w ostatniej chwili przeniesiono spotkanie do Radomierza, do Przycupu w Dolinie i nie zaproszono M. Zawiły, tylko H. Papaja i W. Wrotniewskiego – taką informację otrzymaliśmy wczoraj (18.12) wieczorem od anonimowego informatora. Marcin Zawiła ją dementuje i stanowczo mówi: nie zamierzam występować z Platformy, chcę startować ponownie w wyborach na prezydenta Jeleniej Góry i liczę na poparcie swoich kolegów i koleżanek z PO.

Leszek Wrotniewski potwierdza, że w poniedziałek odbyło się spotkanie dolnośląskiego zarządu regionu w Radomierzu z Jackiem Protasiewiczem i radnymi sejmiku PO. Tłumaczy jednak, że członkowie PO z powiatu zostali zaproszeni na późniejsze spotkanie „kurtuazyjne”.

- Zorganizował je Hubert Papaj, który dowiedział się, że Jacek Protasiewicz będzie w Radomierzu – mówi Leszek Wrotniewski. – Tuż przed spotkaniem telefonicznie informował, że jest możliwość spotkania i rozmowy z J. Protasiewiczem. Pojechali ci, co mogli i mieli czas, około 10 osób. Było to jednak spotkanie kurtuazyjne, a nie robocze – dodaje L. Wrotniewski.

Prezydent Marcin Zawiła przyznaje, że nie wiedział o spotkaniu w Radomierzu, bo nie jest członkiem dolnośląskiego zarządu regionu, ale jednocześnie zaznacza, że i tak by w nim nie uczestniczył.

- Jestem zajęty przygotowywaniem budżetu na przyszły rok i nie mam czasu na świętowanie – mówi Marcin Zawiła. – Uczestniczyłem natomiast w spotkaniu zarządu powiatu PO, które odbyło się we wtorek (17.12) - dodaje M. Zawiła.

Przejście M. Zawiły „do Gowina” to nie jedyna plotka, która krąży w Jeleniej Górze. Mówi się również o tym, że obecny prezydent chce założyć własny komitet wyborczy i z niego wystartować z poparciem kilku stowarzyszeń lub że zamierza wstąpić do partii, która nie ma silnego kandydata na prezydenta.

- Jeszcze raz potwierdzam swoją wcześniejszą deklarację, że będę startował w wyborach na prezydenta z ramienia PO – zapewnia Marcin Zawiła.

Tymczasem przeciwnicy M. Zawiały z jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej podkreślają, że każdy kandydat musi uzyskać rekomendację partii na start w wyborach, a póki co takiej rekomendacji M. Zawiła nie ma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~Gość 19-12-2013 11:31
Odejdz Zawila i wstydu oszczedz ,zaden z PO parti czy jak oni wola platworymy kolesiow niedostanie mojego glosu ani mojej rodziny ,przez rzady tych ganksterw w grniturkach blyszczacych moje dzieci musialy szukac pracy poza granicami kraju ,bo tu pracy niema no chyba ze w realu czy tez innym kolchzie za 1200 zeta p.Zawila i co pan chce nam mieszkancom zaproponowac ,czynsze jak z nieba ,oplaty za smieci najwyzsze ,woda drozsza niz gdzie indziej ,pytam pana co ma pan do zaoferowania nam emerytom ,karte dla rodziny wielodzietnej ,no zenada i POrazka totalana ,ale coz PO stwia na wielosztuki ,coz p,Zawila czas minol i teraz do biblioteki albo na bezrobocie .
~ 19-12-2013 11:34
http://socjolog61.neon24.pl/post/103367,totalitaryzm
~pytacz 19-12-2013 11:36
Czy to znaczy, że Wrotniewski jako mieszkaniec innej gminy znowu będzie startował do Rady Miejskiej Jeleniej Góry??? Pytam, bo mam córkę w Jaworze,bardzo obrotną działaczkę na różnych płaszczyznach. Jesłi jest taka możliwość jedyna w Polsce, to chętnie wystartowałaby na radną Jeleniej Góry. Mam świadków, że często tu bywa.
~Romek 19-12-2013 11:58
To PO, a raczej Wrotniewski i Papaj, rozpuszczają plotki o zawile. PO tonie, a papaj myśli, że zostanie prezydentem hahahahhahahahahahahaha.
~kkk 19-12-2013 11:58
Historia lubi się powtarzać (często jako farsa). Pamięta ktoś jeszcze, jak PO w 2010r wykolegowała w wyborach Obrębalskiego? Jak Zawiła pojawił się znienacka rezygnując z mandatu posła przed końcem kadencji? I co mówił przed wyborami? Ludzie nie pamiętają, cholerny Internet nie zapomina. „Jeleniogórska PO zapowiadała zorganizowanie wewnętrznych prawyborów na początku września. Nadal nie wyznaczono terminu. - Jeśli nie uzyskam rekomendacji, to poprę kandydata wskazanego przez partię - powiedział Marcin Zawiła”. Pan Zawiła mówił tak wówczas, bo takie ma zasady - że decyzja partii rzecz święta, czy mówił tak dlatego, że był pewny tego poparcia? Czy w 2013 powtórzył by to samo? .....
~pora na pis 19-12-2013 11:58
Dlaczego w innych ugrupowaniach nie ma takich wojenek ? Czy ktoś słyszał, aby w PiSie były perturbacje, walka o koryto, podcinanie sobie stołków, złodziejstwo, handel stanowiskami ? Trzeba mieć poziom panowie. Do włądzy łątwo się się dopchać, ale potem wychodzi, że wcale nie chodzi o oddanie dla społeczeństwa (tak jak u polityków PIS, nie kryjmy tego), tylko o wydarcie jak najwięcej dla siebie, śmieciowe umowy , zasypanie zachodnim badziewiem, marketami i bankami, które bezwzględnie żądają spłaty nawet jeśli pożyczka brana jest w dobrej wierze i są opóźnienia.. , bo tak można więcej nachapać, taka prawda , pora skończyć z tym nie czekając nawet na wybory.
~cwaniaczek 19-12-2013 12:07
A co na to Z.Cz. - naczelna manewrowa jeleniogórskiego PO???
~pstryk 19-12-2013 12:11
Wszystko wskazuje na to, że Obrębalski dobrze zrobił odchodząc z tego bagna. Facet ma honor i klasę, .......
~ 19-12-2013 12:17
Po prostu zdelegalizować i po kłopocie.
~ 19-12-2013 12:41
chłopcy z PO bawią się: spotkanie regionu, klubu radnych, powiatu. Wódz Protasiewicz przyjechał to przydupasy pojechały ...
~doneK 19-12-2013 12:53
jejku tylko nie PAPAJ i kolesie z PO. nie ma nikogo na kandydata. JESTEM ZA KIMŚ NIEZALEŻNYM bez korzeni partyjnych. PREZYDENT powinien być ' bezstronny' i działać na rzecz mieszkańców. niech ktoś mądry wystartuje ;) mi tylko lat brakuje bo tak to już bym działał i agitował społeczeństwo JG aby na mnie głosowali :)
~takie tam 19-12-2013 13:02
targowica to przy tum pikuś dzisiaj oni na górze ,ale jutro możecie tez być tak opluwani jak nasz prezydent . Tylko stołki i władza was interesuje idziecie tam gdzie akurat jest przychylniej. Wstyd panie Wrotniewski i panie Papaj. Panie Prezydencie ma pan wielu poparcie mimo ,że jest pan opluwany w internecie. Wielu jest zadowolonych z Pana pracy i tego ,że nie uczestniczy pan w kolesiostwie
~zniesmaczony 19-12-2013 13:12
"Panie" Zawiła, pan chyba za wysoko głowę nosisz, skoro się panu wydaje że ludzie dadzą się ponownie w ......... zrobić
~Jaśko 19-12-2013 13:28
Pan Z. jest już od dawna na "aucie" tylko robi show i wszystko aby społeczeństwo się nie kapnęło :)
~ 19-12-2013 13:43
Ha HA HA HA.... Zawiła startuje na prezydenta?????? ale chyba w Koziej Wólce bo tu w Jeleniej jest skompromitowany swoją complexową nieudolnością....
~ad 19-12-2013 13:44
kiedy ten biedny naród polski zmądrzeje,żę głosowanie na miejscowych kacyków zawsze będzie kończyło się tym samym,SKM,parki technologiczne,rewitalizacje,konferencje......co po wyborach wyższe opłaty,podatki,buta,całkowita olewka wyborców ...PO by żyło się lepiej
~Wstyd 19-12-2013 13:52
To co zrobili: zamiejscowy przewodniczący Rady naszego miasta i były już na szczęście Papaj to zwykłe świństwo. Ten postępek wobec naszego prezydenta ma sugerować wrocławskim .... że w naszym mieście są bezustanne awantury i walka. Z zewnątrz wygląda, że winny jest nasz prezydent. Taki obraz naszego miasta rozejdzie się dalej, poza granice Dolnego Śląska. Postępek Papaja i Wrotniewskiego ośmiesza i osłabia pozycję Jeleniej Góry. Mściwość obu panów wywołuje zażenowanie i wstyd. Mój drogi Papaj: Lepper w grobie się przewraca!
~alexpand52 19-12-2013 14:16
Śladami J.Grodzińskiego Zawiła po prostu wyleciał z PO. Platforma szybko się pozbywa skompromitowanych polityków.
~upss 19-12-2013 14:49
Dopóki ludzie będą głosować na partie a nie na ludzi, zawsze będzie g****. Myślą, że jak zagłosują na partię, to za tym pójdą pieniądze. Może i tak, ale nie dla takiego zaścianka jak JG. Wszystko co się tu dzieje jest z pieniędzy unijnych a nie partyjnych. Trzeba dać szanse komuś kto chociaż raz był blisko ludzi a nie całe życie z zawodu był dyrektorem czy posłem. Ja zaczynam się zastanawiać nad Prystromem, mam wrażenie, że tylko on widzi szanse w tym grajdole sponiewieranym przez Zawiłę.
~TEJOo 19-12-2013 15:02
Zawiła drugi nas nosa mydłem mi nie posmarujesz , nie zagłosuję na ciebie nawet za chiny ludowe :-). Szukaj pracy w termach bo w ratuszu długo już nie zabawisz, ewentualnie w tych marketach co zgody dałeś dostaniesz robotę przy sprzedaży karpia za 4,50zł/h
~do 14:49 19-12-2013 15:16
ostatnie zdanie - OJ UWAŻAJ, możesz się... zdziwić.
~do 14.49 19-12-2013 15:25
Panieee Robercie.... No naprawdę. nie wypada :) Dajta ludzie spokój. Wiecie co to populizm????? A historia powstawania Castoramy i pozwoleń i wykupów prywatnych gruntów, i ukrytych kamer w ogródkach na rynku. Pamiętacie? to pamiętajcie.
~ 19-12-2013 15:54
DOLNOŚLĄZAK. Wśród polityków z wysoką klasą obowiązują pewne standardy zachowań zwane dyplomacją. PO-baron wojewódzki wizytuje Kotlinę Jeleniogórską, której stolicą jest Jelenia Góra a miastu szefuje Zawiła z woli PO-partii przez jeleniogórzan wybrany. W takich okolicznościach zwyczaj nakazuje wymienić kurtuazyjne gesty wobec I Persony Jeleniej Góry. PO-baron zatrzymany zostaje przez papajowych w Radomierzu u bram Jeleniej Góry. Nie skrywane gesty niechęci wobec Zawiły świadczą o prymitywizmie i a...lfabetyzmie dyplomatycznym części PO-partii. Czy a...lfabeci dyplomatyczni oraz desperacji polityczni - nawet legitymujący się super wykształceniem - są godni tego aby reprezentować jeleniogórzan?
~pola20 19-12-2013 15:58
Jak Zawiła odejdzie z PO....to ja i cała moja rodzina zagłosujemy na niego.....na mieszkańca Jelonki.
~sech 19-12-2013 16:37
A kto to jest Papaj???????????
~1 19-12-2013 16:42
A jak myślisz ZAWIŁA na ludzi też liczysz?
~Anonim2 19-12-2013 16:44
Czytam te wpisy i mam wrażenie, że "słusznie miniona epoka" nie minęła... Nadal przywozi się ludzi w teczkach lub z nadania partyjnego, kolesiostwo i nepotyzm oraz walka pod dywanem! Czy samorządy nie powinny być kierowane przez ludzi kompetentnych, typowanych do wyborów przez ruchy obywatelskie, a nie "kliki" partyjne? Czy tak ma wyglądać demokracja, gdzie pod pozorem ochrony "wartości" załatwia się swoje prywatne interesy?
~socjolog 19-12-2013 16:55
Obrębalski nie odszedł z tego bagna tylko go kopnęli w ... tak jak próbują to zrobić z M(acierewiczem) Zawiłą. Kij ma dwa końce. Oto wielkie jest koryto... Papaj jest młody i prawnik. Czasem warto stracić honor dla koryta;-)
~fansektyPO 19-12-2013 16:58
Nareszcie to PO szlak trafi płakał nie będe.Każdy trzeźwo myślący powinien sobie zdawać sprawę już wówczas, kiedy najprzedniejszy w kraju oszust bredził lemingom o pełnych szufladach nowych projektów – rozwiązań dla kraju, jakie one tam były, to dziś widać! Teraz oszust przemienia się już w łotra, co dalej – wkrótce się przekonamy, bo ciąg dalszy nastąpi!...
~ataro 19-12-2013 17:05
znowu ten papaj....tego karierowicza należy trzymać z daleka od wszelkiej władzy
~Boss 19-12-2013 17:21
Niech się szczury pozagryzają między sobą ludzie idźcie na wybory i głosujcie na bezpartyjnych uczciwych nieuwikłanych w układy z kacykami partyjnymi nieważne jakich opcji odciąć mafie od finansowania z budżetu i możliwości obsadzania stołków kolesiami nowa rada i nowy prezydent koniecznie bezpartyjni oczyśćmy to miasto z układów komuchów,agentów pseudodemokratów z SLD ,PO ,PIS i innych tworów wtedy mamy szansę na normalność a pozbycie się tych pasożytów odcięcie od koryta ich rodzin da oszczędności rzędu kilkudziesięciu milionów rocznie nasze podatki będą wtedy służyć nam i naszym potrzebom i celom na które je płacimy
~pstryk 19-12-2013 17:43
`do socjologa - nie masz racji, Obrębalskiego ta papajowa ekipa próbowała rozgrywać jak obecnie Zawiłę. Ale Obrębalski to facet z honorem i odszedł z PO. Za to go szanuję. Chciałabym by znów był prezydentem miasta
~do Boss 19-12-2013 17:49
popieram całkowicie
~candy 19-12-2013 17:59
A ja zagłosuję za Complexem. Jest dobrym Prezydentem i nie będę zwracał uwagi z jakiej partii się wywodzi.
~female 19-12-2013 18:17
Proszę o włączenie się do tej awantury Pana Kaflika z Cieplic i tego faceta od bezrobotnych. Bez udziału tych postaci kotłowanina w jeleniogórskiej Platformie jest bezbarwna, bez growlu.....
~marek 11 19-12-2013 18:19
metody i podjazdy papaja et cons. to chyba działania mało honorowe i realizowane przez ludzi z żadnym dorobkiem zawodowym i politycznym można kogoś nie lubić ale zarówno obrebalski jak i zawiła to osoby które przez lata coś osiągnęły nie tyle dla siebie ale na pewno dla naszego miasta..ps i nie zapominajmy o tamtych latach bo wielu z nas glosowało na Zawiłe a nie na Po...i nie musimy prezydenta sie wstydzić
~ech 19-12-2013 19:09
ten falstart Zawiły nie jest przypadkowy; przed wyborami wycofa swoją kandydaturę ale na jakichś warunkach (np.: nie ruszacie dyrektora muzeum, nie ruszacie obsady delegatury DOT-u, nie ruszacie dyrektora Książnicy, ...).
~widz_1 19-12-2013 19:13
Młode Wilki z PO gotowe dla stołka zrobić wszystko. Hubert Papaj to typowe zwierze polityczne- najpierw Samoobrona, potem PO, jak PO zacznie tracić i będzie w rozsypce to znajdzie kolejne nowe stado.Marcin Zawiła to jednak nie chorągiewka. Facet z poglądami i charakterem, który zanim się wziął za politykę to uczciwie pracował na swoje nazwisko - nie tak jak Papaj czy młody wilczek Piotr Miedziński, którzy pracę zawodową zawdzięczają tylko układom politycznym. I to jest wyborcy zasadnicza różnica. Głosujcie na Zawiłę.
~tele 19-12-2013 19:48
do widz 1 mądre słowa bardzo mądre tez uważam ,że obecny prezydent j est ok oj jakby miło było w internecie,aby więcej było miłych słów niż jadu
~socjolog 19-12-2013 20:01
Obrębalski gdyby mógł to by wystartował w wyborach prezydenckich z PO. Nie mógł, bo nie miał pleców (był przypadkowym prezydentem) w hierarchii. Wygryzł nauczyciela akademickiego „weteran” książkowy (UD-UW-PO) a nie Samoobronowy czy Beatkowy. Wychwalać i promować doktora może tylko ktoś z „klanu” Dutkiewicza lub on sam. Dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki. Zwłaszcza z wirami. Żałośni (lub maluczcy) są ludzie którzy farmazony sadzą o dobroci tego czy innego prezydenta. Tam jest tylko koryto i furtka do korupcji oraz rad nadzorczych. Nikt nie odważy się przejrzeć uczciwie przetargów i finansowych machlojek. Zapewniam was – coś wiem na ten temat. Wybierzcie kandydata, który zrzeknie się pensji. Nie wybierzecie, bo taki się nie znajdzie;-)
~ 19-12-2013 20:08
Nie no ludzie nie narzekajcie mamy kartę dużej rodziny jako jak się nie mylę151 gmina w Polsce, aha a od lutego będzie karta obowiązująca w całym kraju ciekawe czy uprawnienia będą się pokrywały, w każdym razie kolejny oryginalny pomysł naszych radnych, a tak przy okazji jest jakiś pomysł na obniżenie ceny dla dużych rodzin na park wodny w cieplicach oczywiście pod warunkiem, że go otworzą .............
~ 19-12-2013 20:22
Prawda jest taka, że wszyscy schetynowcy wcześniej czy póżniej będą odstrzeleni tak, że Zawiła Papaj, Pokój , Łużniak , Włodyga maja czego się obawiać !!!!
~ 19-12-2013 20:30
W jeleniogórskim PO wystąpił przykładowy bolszewizm !!! O stołki pozagryzają się nawzajem, podchody, oszczerstwa, szczucie jeden na drugiego to specjalizacja p. P i jego popleczników , byle przy korycie być i istnieć !!!!!!!!!!!!!!!
~do mądrali ! 19-12-2013 20:36
Ale macie mało wiedzy na temat funkcjonowania miasta. Pan Marcin Zawiła jest Prezydentem który stara się pogodzić interesy różnych grup społeczno zawodowych i zawsze najważniejszymi sprawami w Jego działaniu są problemy związane z funkcjonowaniem Jeleniej Góry i jego mieszkańców. Panie Prezydencie na pohybel tym którzy szczują , intrygują ,opluwają się wzajemnie i opowiadają a także piszą różne nieprawdziwe informacje. Szacunek dla Pana.
~joga 19-12-2013 20:39
Panie prezydencie Zawiła, zanim będzie sie pan ubiegał o stanowisko prezydenta Jeleniej Gory na nową kadencję , to najpierw niech pan cofnie podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych.
~ 19-12-2013 21:10
A w czym ten Pan tak się zasłużyl dla Jelonki ?Herb Jeleniej to MARKET, a nie zaklady pracy.Tysiące młodycH POZA REGIONEM .Podatki mają inne miasta ,a Jelenia- kona.Stołek i tylko stołek, GO interesuje .Nie Ważne z kim ale tylko u władzy- jak Janukowicz .Może jakaś Spółka lub inny WDZIĘCZNY zasponsoruje kampanię wyborczą.Po co takiemu teraz PO.?
~niezłu 19-12-2013 21:18
Ci dwaj pokajrerowicze: papa i wracam z Dziwiszowa "kury ..... powinni prowadzać" jak mawiał Piłsudski a nie zajmować się JG
~Alfa 19-12-2013 21:28
To całe PO to wielki obciach!!!
~LW 19-12-2013 21:34
Najlepiej jakby poszedł do diabła
~kamerzysta 19-12-2013 21:41
Ciekawe komu jacek prace załatwił?POdobno nic nie można było nagrywać o co chodzi?
~Żona jego 19-12-2013 21:54
Litości! Dlaczego żona nie każe mu ściągnąć tej czerwonej ... kamizelki?
~piom 19-12-2013 22:06
Kiedyś Pa Pa J krzyczał, że Jelenia Góra została sprzedana w Ścięgnach, teraz sam ją sprzedaje ale w Radomierzu. Wesołych Świąt Panie Pa Pa J, proszę uważać jak będzie Pan stał koło choinki bo bombki na niej mogą pęknąć ze wstydu jak Pana zobaczą. Lustro przed którym codziennie się Pan goli na pewno już się czerwieni i nie długo pęknie ze wstydu, że musi codziennie Pana oglądać. Pa Pa j
~ 19-12-2013 22:11
Miał rację Wódz twierdząc, że ryje od koryta odcina się tylko chirurgicznie !!
~gruk 19-12-2013 22:51
Tylko się dziwię , że manewrowa Zośka jeszcze się nie pogubiła w tych zmieniających się koteriach.Kobiety z PO zawsze były wiarołomne swoim liderom.Niech Zawiła zobaczy kto opuścił Obrębalskiego.Te same zdradzą Zawiłę i następnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group