Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6703
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kotłownia „Zorki” pod lupą strażników miejskich

Wtorek, 21 lutego 2017, 9:56
Aktualizacja: Piątek, 24 lutego 2017, 15:49
Autor: SM/Nick
Jelenia Góra: Kotłownia „Zorki” pod lupą strażników miejskich
Fot. Użyczone/SM
W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców o zadymieniu okolicy przez Spółkę „Zorka” przy ulicy Dworcowej w Jeleniej Górze, strażnicy miejscy przeprowadzili wnikliwą kontrolę w tej kwestii. Okazało się, że zakładowa kotłownia jest wyposażona w urządzenia, które „wyłapują” ponad 80 proc. Modernizacja kotłowni została sfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Zarówno podczas tej, jak i wcześniejszych kontroli strażnicy miejscy nie potwierdzili informacji mieszkańców zgłaszających spalanie niedozwolonych materiałów na terenie spółki.

Kotłownia jest opalana biomasą, dla której średnia procentowa zawartość popiołu to 1. Dla porównania wartość procentowa popiołu dla węgla, który jest głównym paliwem niskotemperaturowych kotłów używanych w domach jednorodzinnych to 8.

Wynik badania skuteczności instalacji odpylającej działającej przy kotle KRT 600 (tzw. trociniak), które „Zorka” zleciła jednostce laboratoryjnej certyfikowanej przez PCA kształtował się na poziomie 89,1 proc. (wartość średnia skuteczności opylania pyłu całkowitego, w tym PM 2,5 oraz PM 10). Minimalna dopuszczalna skuteczność odpylania dla powyższej instalacji, ujęta w zgłoszeniu do Urzędu Miasta Jelenia Góra to 80 proc. Zatem standardy jakości dla ww. instalacji są spełnione – informuje Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Warto dodać, że „Zorka” zawarła umowę o przyłączenie jej do sieci ciepłowniczej i dostarczanie ciepła do celów technologiczno-grzewczych. Inwestycja jest realizowana.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group