Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5229
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kotlina Jeleniogórska na kanale Travel Channel

Czwartek, 11 lipca 2013, 7:34
Aktualizacja: Piątek, 12 lipca 2013, 7:20
Autor: Mea
Region: Kotlina Jeleniogórska na kanale Travel Channel
Fot. Mea
Program o urokach turystycznych Kotliny Jeleniogórskiej był kręcony wczoraj (10.07.) m.in. na Górze Szybowcowej, w Wojanowie i Łomnicy, na tarasie Pasażu Grodzkiego oraz w Cieplicach. – Emisja odbędzie się 5 sierpnia o godz. 19.30 w programie Travel Polska na kanale Travel Channel – powiedział Michał Borejko, producent z Travel Channel.

Internauci głosowali na turystycznym portalu PlaceKnow.com na miasto, o którym ma powstać kolejny odcinek programu Travel Polska. Wygrała Kotlina Jeleniogórska. Na tym ogólnopolskim portalu każdy może dodać zdjęcia i informacje o ciekawym miejscu wartym zwiedzenia.

Na temat uroków poszczególnych miejsc wypowiadały się różne osoby promujące region. Michał Makowski z Karkonoskiego Parku Narodowego opowiedział o parku, Motylarni, czyli Banku Genów, Karkonoszach i turystyce pieszej. Robert Futerhendler z Rady Cieplic przedstawił uroki tej uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. Przedstawiciele Doliny Pałaców i Ogrodów opowiedzieli o najpiękniejszych zabytkach pałacowych. Ponadto mówiono o budowanych Termach Cieplickich i wodzie mineralnej, a rowerowe Towarzystwo Izersko – Karkonoskie pokazało piękne trasy.

Jednym z rozmówców był Paweł Kucharski, specjalista od turystyki. – Mówiłem o atrakcyjnym położeniu naszej kotliny nieopodal dwóch państw Niemiec i Czech, o tradycyjnych wydarzeniach np. Jarmarku Staroci, czy też Biegu Piastów, o historii lnu oraz szkła na tych terenach. Myślę, że Jelenia Góra ma ogromny potencjał turystyczny jeszcze nie w pełni wykorzystany – opowiadał.

Ekipa telewizyjna była zachwycona urokami regionu jeleniogórskiego. - Jesteśmy tu już po raz drugi, bo pierwszy materiał kręciliśmy materiał w 2008 r. o Dolinie Pałaców i Ogrodów. Bardzo nam się wtedy podobało. Teraz byliśmy m.in. w pałacach w Wojanowie i Łomnicy, w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach. Samo położenie tego miasta sprawia, że z wielu miejsc można podziwiać piękną panoramę Karkonoszy – podkreślał Michał Borejko z Travel Channel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group