Kąty Wrocławskie: Koszykarkom nic nie stoi na przeszkodzie

Niedziela, 15 lutego 2009, 3:41
Aktualizacja: 12:57
Autor: Mateusz Banaszak
Zawodniczki Finepharmu Karkonoszy Jelenia Góra, znów odniosły imponujące zwycięstwo. Jeleniogórska drużyna pod wodzą Jerzego Gadzimskiego, pokonała w wyjazdowym meczu Maximus Kąty Wrocławskie 77:63

Jeleniogórskie koszykarki nie miały większych problemów z pokonaniem wrocławskiej drużyny. Od samego początku, zawodniczki Karkonoszy narzuciły własny rytm gry, który całkowicie nie odpowiadał rywalkom. Jeleniogórzanki już na początku wyszły na kilku punkowe prowadzenie, którego nie oddały do końca spotkania.

Przewaga jeleniogórzanek wzrastała z minuty na minutę , a przeciwniczki słabły. Po pierwszych dziesięciu minutach jeleniogórzanki prowadziły wysoko 18:9. W drugiej odsłonie rywalki próbowały dorównać kroku jeleniogórzankom i udało im się nawet wygrać tą partię. Trener jeleniogórskiej drużyny dał szansę gry zawodniczkom rezerwowym, przez co gra w tym meczu się wyrównała.

Mimo to, jeleniogórzanki kontrolowały przebieg spotkania. Jeleniogórzanki odskoczyły rywalkom w końcówce na kilkanaście punktów, a szanse rywalek zostały pogrzebane. Wysoka przewaga utrzymała się do końcowego gwizdka i ostatecznie jeleniogórzanki wygrały 77:63

Finepharm Karkonosze Jelenia Góra – Maximus Kąty Wrocławskie 77:63 (18:9, 20:21, 15:18, 19:20)
Karkonosze: Joanna Pawlukiewicz 16, Magdalena Iwanowicz 16, Marzena Kowalczyk 11, Natalia Górniaczyk 11, Agnieszka Balsam 8, Olga Zygman 7, Marta Kowiel 6, Monika Foitzik 2, Katarzyna Fredziak.