Pabianice: Koszykarki Finepharm wreszcie zwycięskie

Sobota, 21 marca 2009, 23:08
Aktualizacja: 23:27
Autor: ahawer
Finepharmu AZS KK Jelenia Góra pokonał w meczu wyjazdowym fazy play – out TK Aflofarm Vicard Pabianice 80:73. Aby przedłużyć swój ligowy byt, nasze koszykarki musiały wygrać.

Jak się okazuje, do jedenastu razy sztuka! Po dziesięciu z rzędu porażkach koszykarki Finepharm AZS przełamały złą passę i wreszcie odniosły zwycięstwo. Dla podopiecznych trenera Miodraga Gajicia był to bardzo ważny mecz, ponieważ już dziś są one praktycznie pewne ligowego utrzymania.

Pierwsza kwarta była wyrównana. drugą zaś jeleniogórzanki wygrały już przewagą ośmiu punktów. Po przerwie Kolegium kontrolowało cały czas przebieg gry i nieznacznie prowadziło. Najlepiej tego dnia w naszym zespole pokazała się powracająca do formy Magdalena Skorek, która zdobyła łącznie 27 punktów.
W ostatniej kwarcie pabianiczanki próbowały jeszcze zniwelować straty, jednak jeleniogórzanki nie pozwoliły sobie zabrać zwycięstwa. Mecz zakończył się wynikiem: 73:80.

PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 73:80
kwarty: (16:17, 19:27, 19:18, 19:18)

Finepharm AZS: Skorek 27, Szymczak – Górzyńska 18, Merideth 8, Arodź 7, Niewrzawa 7, Reese 6, Kret 5, Okorie 2, Kędzia.