Zalogowanych: 28

I-liga koszykarek: Koszykarki BasketPro zakończyły sezon porażką

Wtorek, 17 kwietnia 2012, 0:45
Aktualizacja: 1:44
Nie było niespodzianki w kończącym sezon 2011/2012 spotkaniu I–ligi pomiędzy MKK Siedlce, a BasketPro Jelenia Góra. Jeleniogórzanki pewne już od dawna degradacji do niższej klasy rozgrywkowej przegrały na wyjeździe 59:71.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęły rywalki, które po pierwszej kwarcie prowadziły 19:10. W 13. minucie po celnym rzucie Kosalewicz nasze koszykarki zbliżyły się do miejscowych na 4 punkty (19:23), jednak to było wszystko na co było stać tego dnia drużynę gości. Przeciwniczki włączyły wyższy bieg i na przerwę schodziły prowadząc 41:27. Po zmianie stron zawodniczki z Siedlec kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie nie pozwalając nam na odrobienie strat. Nie musiały w zasadzie wiele robić – skuteczność z gry naszej ekipy wynosząca 21.8% mówi sama za siebie. Jeleniogórzanki przegrały ostatecznie 59:71.

MKK Siedlce – BasketPro Jelenia Góra 71:59 (19:10, 22:17, 15:11, 15:21)

MKK: Myćka (22), Gajdosz (11), Petryka (9), Agnieszczak (8), Janas (8), Kowalska (5), Paczkowska (2), Nowocin (2), Skardzińska (2), Pacuszka (2), Jaszczuk, Prochenka

BasketPro: Kowalczyk (23), Pawlukiewicz (10), Podgajna (9), Kosalewicz (9), Paradowska (3), Szczęśniak (3), Kosiorowska (2), Prystrom, Łopatka