Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 9974
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koronawirus – stan na 27 marca 2020

Piątek, 27 marca 2020, 12:42
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2020, 10:54
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Koronawirus – stan na 27 marca 2020
Fot. Przemek Kaczałko
Jak już informowaliśmy, potwierdzono drugi przypadek zachorowania na covid–19 w Jeleniej Górze. Przedstawiamy dane, jakie otrzymaliśmy od przedstawicieli prezydenta miasta.
156 osób w kwarantannie, 205 – w nadzorze epidemicznym, 600 osób, których miejsce przebywania musi sprawdzać Policja – to statystyka stanu epidemii w mieście i powiecie jeleniogórskim. Niestety – zapowiadane wdrożenie skutecznej aplikacji, która mogłaby uwolnić policjantów od fizycznego docierania pod dom zamieszkiwany przez osobna kwarantannie – zdaniem Policji – nie działa. Oznacza to wyłączenie z rutynowych patroli coraz większej grupy policjantów, obsługujących kontrole kwarantanny - czytamy w komunikacie.
Dodatkowo przybędzie Policji i Straży Miejskiej jeszcze jeden – nowy obowiązek, to znaczy kontrola środków komunikacji zbiorowej i stanu „zagęszczenia” pojazdów, w jeleniogórskim przypadku – autobusów MZK. Przypominamy, że w sytuacji dwóch siedzeń zamontowanych w autobusie może być zajęte tylko jedno, zagwarantowane też mają być odległości między stojącymi pasażerami oraz limit osób przewożonych. W przypadku kiedy pasażerów byłoby za wielu – kierowca ma obowiązek poprosić kilka osób o opuszczenie autobusu, a jeśli się nie zgodzą – zawiadomić Policję o tej sytuacji. W Warszawie na ponad 30 przypadków, kiedy kierowca poprosił „nadmiarowych” pasażerów o opuszczenie pojazdu interwencja Policji potrzebna była tylko jeden raz – większość ludzi rozumie i akceptuje rygory okresu epidemii.
W górach na skutek wahań temperatury – „szklanka”, więc warunki są skrajnie niebezpieczne, niemniej GOPR obawia się, że ze względu na ograniczenia w „małym ruchu granicznym” i konieczność poddania się kwarantannie lub konieczność załatwienia sobie noclegów w państwie, w który pracuje Czech lub Polak, pracujący po drugiej stronie granicy może nasilić się proceder nielegalnego przekraczania granicy, obok oficjalnych przejść. Policja, po kontakcie z GOPR i KPN przygotowuje się do wzmożonych kontroli tych terenów.

W Jakuszycach ostatniej dobry wciąż mały ruch. Granicę przekroczyło 70 obywateli RP, 7 cudzoziemców (52 pojazdy), a 11 osób skierowano do kwarantanny domowej.

Przed końcem tygodnia dotrze do Urzędu Miasta dostawa ok. 10 000 masek, najpewniej docierać będzie sukcesywnie i zostanie sukcesywnie dystrybuowana – głównie między służby medyczne, społeczne, wolontariuszy i instytucje w rodzaju MOPS - dodano.

Twoja reakcja na artykuł?

15
34%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
7%
Nudzi
8
18%
Smuci
3
7%
Złości
15
34%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Donald Tusk będzie dobrym premierem?

Oddanych
głosów
127
Tak
39%
Nie
48%
Ciężko powiedzieć
9%
Nie interesuję się polityką
3%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 11 grudnia 2023
 
Aktualności
Zrobili animowane pociągi
 
Aktualności
Na Śnieżce już ponad metr śniegu
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group