Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kontrowersyjna straż miejska

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Wtorek, 20 czerwca 2006, 0:00
Autor: Polskie Radio Wrocław 96,7 FM
Powołanie straży miejskiej w Kamiennej Górze budzi wielkie kontrowersje. Zdaniem wielu mieszkańców jest niepotrzebna i za droga – podaje Polskie Radio Wrocław.

Ma kosztować około 300 tysięcy złotych w pierwszym roku działalność, tymczasem miasto, by sprostać zaciągniętym wcześniej zobowiązaniom wobec firmy wodociągowej czy wspólnot mieszkaniowych musiało zaciągnąć milion złotych kredytu.

Na drogą wieloosobową straż miasta nie stać, a mała nie jest do niczego potrzebna argumentuje radna Małgorzata Krzyszkowska. Strażników wstępnie ma być 4, a później 6.

Mają mieć siedzibę w centrum miasta i zajmować sie tym wszystkim, czym sie nie chce zajmować policja. Przede wszystkim porządkiem w mieście. Straż nie ma jeszcze ani pracowników, ani komendanta. Na tego ostatniego zostanie ogłoszony konkurs.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~JM 20-06-2006 13:29
weźcie sobie naszych z Jeleniej Góry
~bumbum 20-06-2006 20:15
Jeleniogórska straż miejska. Do Kamiennej Góry odmaszerować! Nie wracać! I nie pytać o nic! Sio!
~mieszkaniec 21-06-2006 6:36
mysle ze straz miejska to niepotrzebny i nie ekonomiczny organ potrzebny sprzet inaczej oznakowany nowy komendant zast ,sekretarka &zecznik prasowy itd itp pomieszczenia i cale z tym zawiazane wydatki a przeciez moze to robic policja napewno w efekcie koncowym wyjdzie taniej lepiej i zwiekrzym skutkiem a i spoleczenstwo za pomoca dobze dobranej strategii dzialania policja dla mieszkanca i td gestych patroli rowerowych pieszych i innych napewno wplynie kozystnie na wizerunek policji i poparcia dla dzialaniea w jej imieniu i obronie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group