Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7670
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kontrola przez telefon

Piątek, 12 października 2007, 0:00
Autor: ROB
Jelenia Góra: Kontrola przez telefon
Fot. AGA
Kolegium Karkonoskie zaskarży decyzję o podziale pieniędzy na sport młodzieżowy.

– Pominięcie naszego klubu jest złamaniem zasad konkursu – mówi Grażyna Malczuk z Kolegium Karkonoskiego.
Kolegium nie dostało ani złotówki ze stu tysięcy złotych, jakie rozdysponowało miasto na sport dzieci i młodzieży. Władze uważają, że klub nie prowadzi szkolenia w tym zakresie. – Czy student to nie młodzież? – pyta retorycznie Eugeniusz Sroka, wiceprezes klubu.

Klub prowadzi nie tylko zespół koszykówki występujący w ekstraklasie kobiet. Regularnie odbywają się zajęcia innych sekcji, m.in. siatkówki kobiet i mężczyzn, pływania, lekkoatletyki, futsalu kobiet i mężczyzn. Łącznie bierze w nich udział 123 studentów. – Uczestniczymy w różnych rozgrywkach akademickich. Zajęliśmy 4 miejsce w mistrzostwach Polski wśród uczelni tego typu – mówi Andrzej Błachno, prezes Kolegium.

Przed podziałem pieniędzy urzędnicy mieli sprawdzić kluby, ubiegające się o miejskie pieniądze. - Sprawdzenie polegało na tym, że jedna z urzędniczek zadzwoniła do członka zarządu i spytała, czy prowadzimy zajęcia poza godzinami nauczania, określonymi w programie studiów – mówi Grażyna Malczuk. – Uzyskała odpowiedź, że tak. I to wszystko. Nikt nie pofatygował się na trening, nikt nie przejrzał dokumentacji. Jesteśmy gotowi udostępnić to w każdej chwili.

Jak twierdzi Grażyna Malczuk, nie przyznanie pieniędzy podważa wiarygodność klubu. – Można odnieść wrażenie, że poprzednie dotacje otrzymaliśmy niezgodnie z prawem – mówi.
Klub chce się odwołać od decyzji o podziale pieniędzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group