Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8772
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kontrola kąpielisk: trochę dobrze, trochę źle

Środa, 16 lipca 2014, 10:43
Aktualizacja: 10:50
Autor: 112
Policja Jeleniogórska w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej prowadzi kontrole niestrzeżonych akwenów wodnych ale też strzeżonych kąpielisk w ramach cyklicznej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Ostatnio, taką kontrolę przeprowadzono w poniedziałek.

Jedna z takich kontroli została przeprowadzona 14. lipca na terenie Basenu MOS-u przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Kontrolujący nie stwierdzili żadnych uchybień, ani nieprawidłowości. Zadania wykonywane były zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpieli wodnych.

Następnie ko kontrolujący udały się na inny basen w powiecie jeleniogórskim. Podczas podjętych ok. godz. 12:30 czynności stwierdzono: otwarte wejście na basen, na maszcie białą flagę i brak ratowników. W basenie przebywały dwie osoby, obok basenu, wokół niecki przebywało ok. 10 osób. Brakowało kół ratunkowych i żerdzi, urządzeń sygnalizacyjnych i sprzętu medycznego. Właściciel obiektu tłumaczył brak ratownika tym, że nie wiadomo było, czy tego dnia basen będzie czynny. W tej sytuacji policjantka poprosiła, aby ze względów bezpieczeństwa osoby nie korzystały z kąpieli do czasu przyjazdu i podjęcia pracy przez ratownika – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, jak i turystów ustalono, że należy prowadzić częstsze działania prewencyjne na tym kąpielisku – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group