Piątek, 26 czerwca
29°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Kontrola kąpielisk: trochę dobrze, trochę źle

Audio

Czytaj na głos

Autor: 112 1 min czytania

Policja Jeleniogórska w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej prowadzi kontrole niestrzeżonych akwenów wodnych ale też strzeżonych kąpielisk w ramach cyklicznej akcji „Bezpieczne Wakacje”. Ostatnio, taką kontrolę przeprowadzono w poniedział

Jedna z takich kontroli została przeprowadzona 14. lipca na terenie Basenu MOS-u przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze. Kontrolujący nie stwierdzili żadnych uchybień, ani nieprawidłowości. Zadania wykonywane były zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpieli wodnych.

Następnie ko kontrolujący udały się na inny basen w powiecie jeleniogórskim. Podczas podjętych ok. godz. 12:30 czynności stwierdzono: otwarte wejście na basen, na maszcie białą flagę i brak ratowników. W basenie przebywały dwie osoby, obok basenu, wokół niecki przebywało ok. 10 osób. Brakowało kół ratunkowych i żerdzi, urządzeń sygnalizacyjnych i sprzętu medycznego. Właściciel obiektu tłumaczył brak ratownika tym, że nie wiadomo było, czy tego dnia basen będzie czynny. W tej sytuacji policjantka poprosiła, aby ze względów bezpieczeństwa osoby nie korzystały z kąpieli do czasu przyjazdu i podjęcia pracy przez ratownika – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, jak i turystów ustalono, że należy prowadzić częstsze działania prewencyjne na tym kąpielisku – dodała.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka