Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5708
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: “Kontrabasista” Jerzego Stuhra na III Festival dell'Arte

Wtorek, 15 lipca 2014, 7:55
Aktualizacja: Środa, 16 lipca 2014, 7:05
Autor: Elster
Jelenia Góra: “Kontrabasista” Jerzego Stuhra na III Festival dell'Arte
Fot. Organizator
23 sierpnia (w sobotę) o godz. 19.00 w Teatrze im. C.K. Norwida, w ramach III Festivalu dell'Arte, warszawski Teatr Polonia zaprezentuje monodram “Kontrabasista” autorstwa Patricka Süskinda w reżyserii i wykonaniu Jerzego Stuhra. Bilety w cenie: 100 zł – parter, 80 zł – I balkon, 40 zł – II balkon.

- Opowiadam o miłości do instrumentu, który zniszczył me życie - od palców zrogowaciałych od ściskania strun po serce złamane przez sopranistkę Sarę, którą kocham i nigdy nie osiągnę, bo ona tam, na wielkiej scenie w blasku świateł, a ja tu, w orkiestronie – zwierza się sfrustrowany instrumentalista.

Ten monolog pochodzi z “Kontrabasisty” Süskinda. To monodram, w którym Jerzy Stuhr stworzył brawurową kreację aktorską. Prapremiera sztuki miała miejsce w 1985r. w krakowskim Starym Teatrze w Piwnicy “Przy Sławkowskiej 14”. Spektakl został zaprezentowany ponad 600 razy, nie tylko w Polsce, ale i w Austrii, Kanadzie, Niemczech, USA i we Włoszech.

“Kontrabasista” to gorzka i ironiczna opowieść o samotnym człowieku, który nie umie się pogodzić z myślą grania “ostatnich skrzypiec” w orkiestrze i w życiu. Rozpaczliwą samotność bohater stara się wypełniać muzyką. Większość czasu spędza sam w domu, razem z kontrabasem, który w cieniu pokoju wygląda jak “stara, gruba baba”. To właśnie ten instrument bohater obwinia o wszystkie niepowodzenia w swoim życiu. Przez niego jest niedocenionym artystą, nie wyszło mu życie prywatne i erotyczne.

Organizatorem wydarzenia, w ramach III Festivalu dell'Arte, jest Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, tel.: 75-74-28-501, biuro@dolinapalacow.pl , www.festivaldellarte.eu .

Bilety do nabycia: do 31 lipca w Pałacu Paulinum (przy ul. Nowowiejskiej 62), kontakt: tel.: 75-649-44-00; od 1 sierpnia - w kasie Teatru im. C.K. Norwida (przy al. Wojska Polskiego 38), kontakt: tel.: 75-642-81-30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group