Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 3824
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Konsultowali rozwój dróg rowerowych w regionie i ich połączenie z Czechami

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Sobota, 27 października 2012, 9:58
Aktualizacja: 20:17
Autor: Angela
Fot. ZL
„Rowerem do Czech. Koncepcja rozwoju euroregionalnych tras rowerowych” – pod taką nazwą projektu rozwoju tras rowerowych w regionie dyskutowali wczoraj (26.10) w jeleniogórskim Ratuszu miłośnicy dwóch kółek z projektantem i władzami miasta. Jakie zapadły decyzje?

Chodzi o rozwój i połączenie istniejących dróg rowerowych w regionie z trasami E2–2 i ER–6 oraz o ich oznakowanie. Spotkanie prowadził przedstawiciel firmy, która wygrała przetarg na przygotowanie koncepcji połączenia tras polskich z czeskimi. Na konsultacje tłumnie przybyli jeleniogórscy cykliści.

- Moim zdaniem zmarnowane zostały cztery lata, od ostatniego spotkania w maju 2008 roku, kiedy wyraźnie zaznaczyliśmy negatywne stanowisko nas rowerzystów dla koncepcji lansowanej przez Urząd Miasta realizujący ,,Opracowanie koncepcji drogi rowerowej spinającej euroregionalne trasy rowerowa ER-4 Liczyrzepy z ER 6 Doliny Bobru – mówi Zbyszek Leszek prezes Towarzystwa Izersko - Karkonoskiego.

Jego zdaniem proponowane przez urząd rozwiązania nijak się miały do oczekiwań rowerzystów.

– Zaznaczę, że proponowana trasa miała biec równolegle od ulicy Cińciały za Górą Strzelecką koło stawów podgórzyńskich, dalej do Sobieszowa, po polach, które tak naprawdę służyłyby garstce rowerzystów – mówi Zbyszek Leszek i dodaje: - Nasza koncepcja, która została zrealizowana w ramach projektu ,,Dolina Kamiennej” to naturalne miejsce dla komunikacji turystyczne pomiędzy Cieplicami, a Jelenia Górą. Owszem przez te cztery lata zrobiono coś dla rowerzystów, ale bez koncepcji i spójności zadań zaakceptowanych do końca przez rowerzystów – te działania były raczej doraźne: tu trochę podłatano dziur, tam jakiś krawężnik obniżono, wylano asfalt (bez konkretnego przemyślenia). Owszem trakt rowerowo-pieszy przy obwodnicy jest super, ale już wytyczenie drogi rowerowej przy okazji remontu chodnika przy al. Jana Pawła II to porażka. Brakuje tam łącznika spinającego te dwa odcinki ścieżki rowerowo-pieszej, nie ma chodnika na Grabarowie, prawidłowego oznakowania i wydzielenia pasów dla rowerów przy przejściu koło Mc Donald'sa – wylicza błędy Zbyszek Leszek.

By takich błędów nie popełnić przy realizacji koncepcji projektu „Rowerem do Czech”, przedstawiciel firmy projektowej podkreślał, że jest otwarty na sugestie cyklistów, którzy mogą się zgłaszać ze swoimi pomysłami i uwagami do biura przy ul. Wolności 208 w Jeleniej Górze. Prezydent Marcin Zawiła obiecywał natomiast, że mapa z planowaną trasą rozbudowanych dróg rowerowych zostanie zamieszczona na stronie internetowej miasta, by każdy cyklista miał do niej wgląd i mógł się do niej odnieść.

Bolesław Osipik, przez wielu zwany rowerowym ambasadorem Jeleniej Góry, zaproponował natomiast, aby zamiast dyskutować nad mapami, wsiąść na rowery i przejechać te projektowane drogi i miejsca. Wielu przyznało mu rację.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~Leszek.Z 27-10-2012 10:58
ciekaw jestem czy wszyscy ,,znawcy,, budowy i wytyczania tras rowerowych zgłoszą swoje uwagi do projektu - biuro projektowe zagwarantowało że wysłucha wszystkich proponowanych uwag - zamiast wypisywać swoje racje tu na forum zapraszam do biura projektowego - nikt nie ma monopolu na to co się dzieje w mieście co dotyczy rowerzystów i dlatego uważam, że zmarnowano cztery lata - dobrze że obecny Prezydent zorganizował te spotkanie ale czy to coś zmieni - ocenę zostawiam mieszkańcom naszego miasta - a swoją drogą przygotowanie merytoryczne do tego tematu osób (rowerzystów) oceniam na dobrą trójkę naprawdę zacznijcie się interesować to co nam proponują i tym co się dzieje w mieście - pozdrawiam Zbigniew Leszek
~Yrezi Rewor 27-10-2012 11:12
Prawdę mówiąc w sprawie dróg rowerowych w naszej okolicy już dawno się poddałem. To walenie głową w mur!!! Prawda jest taka, że miasto ("władze, radni") traktują cyklistów jak zło konieczne. Trochę to smutne, bo Jelenia podpiera się wciąż hasłem "Jelenia... i jedziesz w dobrym kierunku" Jazda rowerem po centrum, to rowerowy horror, jedynie drogi pieszo rowerowe przy obwodnicach dają dużoą przyjemność z jazdy. Na szczęscie istnieją Izery!!! Tam jazda, to rowerowy RAJ!!! Mnóstwo rowerowych szlaków, świetnie oznakowanych i do tego w przepięknym terenie. Przez ostatnie lata wypracowałem sobie własne drogi dojazdu w Izery, Karkonosze, tak aby jak najbardziej unikać bliskośći samochodów, które są dla Cyklistów absolutnie największym zagrożeniem!!! Nie liczę już na to, że miasto coś zrobi...
~Leszek.Z 27-10-2012 11:17
ciekaw jestem czy wszyscy ,,znawcy,, budowy i wytyczania tras rowerowych zgłoszą swoje uwagi do projektu - biuro projektowe zagwarantowało że wysłucha wszystkich proponowanych uwag - zamiast wypisywać swoje racje tu na forum zapraszam do biura projektowego - nikt nie ma monopolu na to co się dzieje w mieście co dotyczy rowerzystów i dlatego uważam, że zmarnowano cztery lata - dobrze że obecny Prezydent zorganizował te spotkanie ale czy to coś zmieni - ocenę zostawiam mieszkańcom naszego miasta - a swoją drogą przygotowanie merytoryczne do tego tematu osób (rowerzystów) oceniam na dobrą trójkę naprawdę zacznijcie się interesować to co nam proponują i tym co się dzieje w mieście - pozdrawiam Zbigniew Leszek
~Biker 27-10-2012 12:02
Leszek lubi się wymądrzać przy każdej dyskusji o rowerach ale co on zrobił w ostatnich latach na rzecz ścieżek rowerowych w Jeleniej Górze i okolicach? Odpowiedź jest oczywista: NIC. Jechałem sobie dla przykładu ostatnio ścieżką rowerową wzdłuż K. Miarki. Nie dość, że jest to praktycznie chodnik wspólny z pieszymi to jeszcze trzeba co chwilę przejeżdżać na drugą stronę ulicy, krawężniki są wysokie, asfalt nierówny... Dziękuję , wybieram ulicę. To samo dotyczy np. "ścieżek rowerowych" przy nowo oddanej do użytku obwodnicy południowej. Jedzie się jak po wybojach. Też będę jeździł ulicą. Z. Leszek nawet palcem nie kiwnął w tej sprawie, on woli użerać się z internautami na forach, że nie łamie przepisów tam gdzie notorycznie je łamie. Żałosne.
~zdziwiony 27-10-2012 12:25
W ogłoszeniu o wyniku przetargu na to zadanie, ze zmianami terminów z samego ogłoszenia przetargu jest: - do 30 września 2012 r. - przedłożenie inwestorowi wstępnej koncepcji w celu jej omówienia, - do 01 do 15 października 2012 r. - konsultacje partnerskie i z organizacjami społecznymi (2 spotkania),(wcześniej konsultacje do 30.09. Jest też:"szacynkowa wartość zamówienia=68.600,- i cena wybranej oferty=36.285,-(Firmy OLEX...loco Strzelecka 6. Jaka cena taka jakość i terminowość usługi. Może w tym temacie p. Leszek pozwoli sobie na ocenę? Moja ocena pomieszania ludziom pojęć szlaków, dróg rowerowych i ciągów rowerowo pieszych- pała. Przy okazji, jak faktycznie nazywa się Towarzystwo, któremu prezesuje Z.Leszek?- to pytanie także do Jelonki jako publicznego "informatora".
~Olka 27-10-2012 12:28
Brakuje drogi rowerowej wzdłuż ulicy Lubańskiej, wąziutki chodnik, to jakaś porażka, więc rowerzyści poruszają się ulicą :-/
~Leszek.Z 27-10-2012 12:36
Biker - dawaj do komisji odbiorów -do komisji planowania- czego pękasz - potrafisz tylko na forum płakać - pokaż że masz jaja - masz okazje się wykazać ul. Wolności 208 - z chęcią oddam ci cały ten rowerowy bałagan - a dlaczego ja mam kiwać palcem - masz uwagi to wal na Ptasią i tam się popisuj - mam taki wpływ na to co robią i odbierają jak ty - a gdzie byłeś jak to budowali czemu wtedy nie interweniowałeś teraz jesteś mądry?
~do Bikera 27-10-2012 13:27
Mniej pij... to i asfalt będziesz miał równy...
~Biker 27-10-2012 13:31
A ty Leszek co więcej potrafisz poza obrzucaniem się błotem na forach co robisz od co najmniej kilku miesięcy? Odezwał się "animator turystyki i kolarstwa" od siedmiu boleści. Z taką wiedzą regionalną a także znajomością przepisów, które ciagle łamiesz, to sobie możesz pisać co najwyżej prywatnego bloga, a nie podskakiwać w Urzędzie Miasta. Mieszkańcy już doskonale poznali się na tobie i wzbudzasz w mediach za każdym razem kiedy się pojawiasz jedynie falę niechęci i krytyki.
~do Bikera 27-10-2012 13:38
A Ty pewnie nie masz co robić . Nudzi Ci się. Zobacz przez okienko,że śnieg napadał. Zabierz się do roboty i po odśnieżaj trochę ,to Ci przejdzie !!
~Yrezi Rewor 27-10-2012 13:52
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje!!! Może by tak na temat Panowie!, a tu wieczne animozje...
~MATOŁY 27-10-2012 14:04
z kim to konsultowali bo nie widzę tam ludzi którzy jeżdżą rowerami. Pan Zawiłą to raczej na dwa koła nie wsiada a wielki spec. Tak samo jak zrobiono dwie drogi rowerowe wzdłuż obwodnicy chyba żeby tylko kasę wydać. Im ten miś droższy. Przecież można było zrobić jedną nitkę a dwa razy dłuższą
~ 27-10-2012 15:43
DOLNOŚLĄSKA. Komentarze pod tą publikacją utwierdzają mnie mnie w przekonaniu, że inicjatywa magistrackiego dialogu społecznego, przekształca się, rozwija i uzasadnia potrzebę kontynuowania debaty. Oczekuję na kolejne posiedzenia, narady, konferencje, zebrania. Ja to określam - propagandowe-polityczne "bicie piany". Czy z obietnic wyborczych PO-partii wypadł SKM? Czy w to miejsce - dwuimienny "Bicykl" - wprowadził ścieżki rowerowe? Czy "Bicykl" już się lansuje przed kampania wyborczą?
~Yrezi Rewor 27-10-2012 16:04
Kurcze... wystarczyło kilka godzin opadów sniegu, a moje miejsce na ziemi, czyli Jakuszyce zostały odcięte od świata:-((( Trzeba się tam jutro jakoś wybrać i troszkę powygłupiać na biegówkach... Bo rower raczej na kilka dni odpuszcze;-) Ps. Tak swoją drogą, przydałby sie jakiś raport o warunkach na drogach... Już po 16-tej a ważnych informacji dla regionu jak na lekarstwo...
~ 27-10-2012 16:58
Ad.~Yrezi Rewor. W Kotlinie Jeleniogórskiej od wysokości około 350 m nmp mgła. Ciągłe opady śniegu. Na wysokości od ok. 500 m nmp pokrywa śniegu przekracza ponad 30 cm - intensywne opady mokrego śniegu. W górach nie ma zagrożenia lawinowego. Moim zdaniem zachodzi pilna potrzeba zorganizowania debaty meteorologicznej, aby mieszkańcy Kotliny - w swobodnym dialogu społecznym - mogli wypowiedzieć się czy nie jest to wina Tuska. DOLNOŚLĄZAK
~...piotr 27-10-2012 17:23
Do Czech rowerem można od lat na kilka sposobów przez Odrodzenie ,Okraj a z samej polany Jakuszyckiej w 10 a nawet więcej kierunkach przez Smryk ,Izerkę setki kilometrów tras więc nie wiem po co te spotkania
~Januszz 27-10-2012 18:17
A ty Lesiu ciągle pyszczysz. Prawda jest taka, że pyszczenie to jedyne, co potrafisz. Biker napisał ci o różnych niedociągnięciach na ścieżkach rowerowych. A ty co? Ani słowem nie odniosłeś się do tych błędów, a wydaliłeś z siebie jedynie wiązankę personalnych bluzgów pod adresem forumowicza. Wstyd! Najpierw byłeś dekarzem, potem ambasadorem rowerowym, a teraz jesteś już tylko zwykłym pyskaczem.
~im 27-10-2012 19:06
A może pan Zawiła i cała ferajna radców przyjechałaby na niewielką ulicę XX-lecia zobaczyć jak tu się chodzi . Zamiast hektarów ścieżek użytkowanych sporadycznie może byscie ułożyli tylko około 100m chodnika na XX-lecia.Tu już były złamania kończyn, zapadała się jezdnia i nie ma właściwie 1 cm równej powierzchni Potraktujcie tę ulicę jak ścieżkę rowerową i coś zróbcie Coście się uparli marnować tyle funduszy na te ścieżki poza miastem z których stosunkowo mało korzysta
~nikifor 27-10-2012 19:32
Tu nie ma co łączyć. Tu trzeba budować drogi rowerowe w mieście. Bo ich nie ma!
~nikifor 27-10-2012 19:34
Tu nie ma co łączyć. Tu trzeba budować drogi rowerowe w mieście. Bo ich nie ma!
~Yrezi Rewor 27-10-2012 20:52
Dolnoślązaku, dziekuję za wyczerpujący raport.., jeśli o mnie chodzi, to wydaje mi się, że dziś to wina Dziadka Mroza;-) Ps. Droga do karpacza "wesoła" kilka aut w rowie, oraz jeden kierowca autem terenowym próbował przedłużyć sobie połuniową obwodnicę w stronę Karpacza..:-) Noga z gazu Drodzy Kierowcy!
~fico 27-10-2012 22:57
27-10-2012 10:58 | ~Leszek.Z | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) podpisał się Zbigniew Leszek. W innym miejscu"27-10-2012 09:26 | ~do 09:04 *.dialog.net.pl (78.10.*.*) w tym problem że jesteś poje..ny." albo po śmierci turysty w okolicy Jakuszyc drwił "23-10-2012 11:27 | ~fluss | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)Pan wszechwiedzący i wszechmogący z góry patrzył i nie pomógł ?? To gdzie miłosierdzie Jego ?? Może zagapił się Pan akurat na te zgrabną czarnulkę U Petra w Harrachovie, nie dopilnował owieczki swej i kostucha mu w szkodę weszła ? Marne coś te kwalifikacje jego :(((( , zderegulować go." innym razem "23-10-2012 20:08 | ~stary_dziad | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) To wina Kaczyńskiego!" lub "24-10-2012 08:50 | ~ciekawski | *.dialog.net.pl (78.10.*.*) ciekawe jaki zakład pogrzebowy go zabrał"
~fico 27-10-2012 23:01
Aż trudno uwierzyć, że miasto zaprasza taką osobę. Jeśli to ten Pan, bo przecież ma taki sam nick nicka, to mi ręce opadają. Trudno o mandat zaufania przy takich komentarzach. Chyba, że się mylę ?
~CK 27-10-2012 23:37
Proponuję wielką kwestę na nowy sweterek dla Complexa
~ 27-10-2012 23:42
Zastanawiam sie fico jakim ty cudem przy kompie siedzisz! Oddali wam klamki na oddziale, czy moze jakoś przez okno ze szpitala spierdzieliles? Jesli ty człowieku myślisz ze te wszystkie głupoty pisze tylko jedna osoba to naprawde cos z Toba nie "ten tego" Jak to dobrze, ze istnieje wiele stron o turystyce rowerowej których nie znasz i nigdy nie poznasz! Człowieku daj juz spokoj bo jestes totalnie monotematyczny. Co by nie gadac to Leszek cos przynajmniej robi i chce robic w temacie rowerów, a ty fico? Co zrobiles dla Jeleniogorskich Cyklistow?
~do 23:42 28-10-2012 0:53
A może to z tobą jest nie "ten tego"? Co Leszek robi, poza notorycznym łamaniem przepisów w górach i obrzucaniem na forach błotem ludzi, którzy mu na to zwracają uwagę? Fico ma rację, a ty jak potrafisz wymienić jakieś osiągnięcia Leszka z ostatniego czasu, to je podaj. Tak, wiem, teraz nabierzesz wody w usta, bo niczego podać nie potrafisz i tylko tak sobie kłapiesz dziobem. Nie ma co, fajnych Leszek i Pik sobie dobrali piesków - którzy nigdy nie opuszczą swoich panów, bez względu na fakty. A w rzeczywistości to ciągle ta sama grupka kolesi z TIK broni się nawzajem, ujadając na forum z ciągle tych samych IP i spod różnych nicków na jakiekolwiek słowa krytyki.
~zdzi ad00.53 28-10-2012 1:28
Problem w tym, że żadne "TIK" formalnie nie istnieje. Ono istnieje tylko w Jelonce po ogłoszeniu tego wszem i wobec przez prezesa ZL. Nie po raz pierwszy ci "działacze" przekonali się, że w KRS tak lekko nie ma. Trzeba zachowywać procedury i regularnie składać wymagane sprawozdania. To trudne rozumiem, a dla niektórych za trudne. W tej konkretnej sprawie trudne jest, że konsultacje określone w umowie wykonawcy z Miastem nie odbyły się w terminie. Cóż jaka płaca taka praca. Dziwi mnie, że doskonale znający rygory korzystania ze środków UE @ Dolnoślązak pisze o pogodzie, a nie na temat. Czyżby jakiś mały trolling w zamian za wsparcie własnej sprawy? ot JG cała :(
~Horror 28-10-2012 7:43
Towarzystwo Izersko-Karkonoskie istnieje formalnie i jest organizacją otwartą.Cztery lata zmarnowane dla rozwoju turystyki w Jeleniej Górze stracone pieniądze z Eueogjonu Nysa. Brak pracy dla naszej młodzieży . Władza w mieście nie ma pomysłu na uaktywniebnie przemysłu turystycznego w mieście.Robją to działacze TIK niektórym to się niepodoba bo wkracza się w ich kompetencje to widoczne jest w wulgarnych komentarzach.
~fico 28-10-2012 8:52
Kto tu pisze wulgarne komentarze? Ludzie z niby TIK, zejdźcie na ziemię. Jeśli demaskuje się Wasze zachowanie i chory mesjanizm, to od razu skaczecie do walki obrzucając błotem. Całe szczęście, że nie macie jeszcze wyłączności na turystykę w regionie. Broń Boże od takich działaczy !!! A o moich dokonaniach nie będę pisał, bo nie jestem chwalipiętą, tak jak Wy. Jakie to dziecinne. Kompleksy, kompleksy.
~Yrezi Rewor 28-10-2012 9:48
Nie ER-4 tylko ER-2 Liczyrzepa to ER-2 ( ujeżdzam ją notortcznie;-) ) A ER-4 to Drezno- Wrocław. Wiem, woem... to tylko taki chochlik ;-) Pozdrawiam.
~ 28-10-2012 13:04
A co członkowie TIK robią dla rozwoju turystyki w Jeleniej Górze? Przynoszą głównie wstyd mieszkańcom J. Góry, bowiem łamią notorycznie przepisy w górach w koszulkach z ogromnym herbem miasta na piersiach, także po stronie czeskiej. Fakt, wydają jeszcze jakieś publikacje, ale: 1) są to głównie internetowe publikacje w postaci pdf. i html., niewydrukowane, bez recenzji, bardziej przypominające bloga niż poważne publikacje naukowe lub popularyzujące. 2) Zawierają mnóstwo błędów, więc też można się zastanawiać, czy więcej wyrządzają pożytku czy szkody (m.in. rozpowszechnianie fałszywych nazw). 3) Zostały stworzone z naruszeniem prawa (nielegalne zwiedzanie niedostepnych obszarów parku narodowego, np. Bażynowych Skał), a więc także zachęcają do łamania prawa.
~ 28-10-2012 13:09
Cd. 4) Na rynku jest dostępnych mnóstwo o wiele lepszych publikacji, a przy tym bez żadnych mesjanistycznych aspiracji i pretensji. Podsumowując: gdybyście panowie rzeczywiście zrobili coś wartościowego dla turystyki w regionie, to mieszkańcy na pewno by to zauważyli i docenili. Póki co, głównie szczekacie na forach oraz organizujecie we własnym, wąskim gronie "ekstremalne" wyprawy rowerowe, z notorycznym naruszaniem prawa, z których relacje rozsyłacie później po mediach, tak jakby każdy Kowalski musiał wiedzieć, że kilku zaprzyjaźnionych gości wybrało się na wycieczke rowerową i wypiło po drodze piwo. Zamiast ciągle ujadać anonimowo na forach, pogódźcie się z krytyką, która w waszym przypadku jest całkowicie uzasadniona.
~Anonimowy 28-10-2012 13:57
Porzućcie anonimowość! Uwielbiam jak ktoś (to o przedmówcy) anonimowo nawołuje do rezygnacji z anonimowości. :)
~ 28-10-2012 14:54
Ad.~zdzi.00.53. O 16:58 napisałem o pogodzie w odpowiedzi na zapotrzebowanie Yrezi Rewor z 16:48
~ 28-10-2012 15:22
DOLNOŚLĄZAK. Za kadencji Prezydenta Zawiły na pewno w J.G. nie powstanie - obiecany w kampanii wyborczej - SKM. Jako ekwiwalent PO-partia proponuje drogi rowerowe. Wprawdzie II Holandią prędko nie będziemy jednak drogi-ścieżki rowerowe w mieście to krok we właściwym kierunku. Dwuimienny "Bicykl" jest gwarantem, że przypilnuje swoich partyjnych kamratów ażeby przed kampanią wyborczą zintensyfikować prace związane z budową dróg. Mnie bardziej interesuje konkretny harmonogram perspektywicznych działań inwestora. 1. Źródło finansowania 2. Termin opracowanie koncepcji. 3 Termin opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej. 4. Termin rzeczowego wykonawstwa robót drogowych /data rozpoczęcia i zakończenia prac/. Obecne działania magistratu - to polityczny marketing. DOLNOŚLĄZAK.
~ 28-10-2012 15:40
Cd. z 15:22. W swoim życiu poznałem już kilku wielkich budowniczych. Gierek obiecał, że zbuduje II Polskę. Wałęsa - II Japonię. Co zaserwuje nam nasz prezydent. Czy tylko debatę, naradę, konferencję, dialog społeczny, konsultację społeczną? Powołanie kolejnej rady, a może pełnomocnika d/s budowy dróg rowerowych? A tak na marginesie: Czy magistracki szef od dialogu społecznego, obecny na tym spotkaniu, był protokólantem - w imieniu firmy, która wygrała przetarg. DOLNOŚLĄZAK.
~Pik K 28-10-2012 18:08
Piszcie sobie co chcecie my wszyscy i tak się dobrze znamy i przyjaźnimy https://www.facebook.com/krysztof.pik?success=1#!/photo.php?fbid=425863070811988&set=a.425862910812004.104134.100001648973397&type=1&theater
~ 28-10-2012 18:26
Kogo my tam widzimy? Lesio, Pik i Krzysztof Tęcza. Taki sam znaffca gór, który zalewa redakcje czasopism i portali internetowych miernej jakości wypocinami, w których roi się od błędów. Dobrali się trzej znaffcy gór. Czy Krzysio Tęcza też łamie prawo chodząc po górach? Mamy kolejnego delikwenta do prześwietlenia przez policje, KPN i inne służby,co wcześniej czy pózniej na pewno nastapi. Skoro tak koleguje się z naszymi "ekstremalistami" to widać odpowiada mu ich zachowanie.
~Pik K 28-10-2012 18:33
Zobacz jeszcze to https://www.facebook.com/krysztof.pik?cropsuccess#!/krysztof.pik
~ 28-10-2012 19:04
Ale czym ty się chwalisz, Pik? Że nawet własnego imienia nie potrafisz poprawnie napisać? Skończyłeś ty jakąś szkołę? Pochwal się, którą?
~Biker 28-10-2012 20:43
SZANUJĘ PRAWO, NIE PODAJĘ RĘKI LESZKOWI I PIKOWI.
~Pik 28-10-2012 20:59
Jak szanujesz prawo to sę utop.Stworzono prawo żeby utopić nasz byt i młodzież ja takiemu też ręki nie podam.
~Biker 28-10-2012 21:23
SZANUJĘ PRAWO, NIE JEŻDŻĘ Z LESZKIEM I PIKIEM.
~fico 29-10-2012 0:26
Z tą etykietą u PIK-a jest coś na rzeczy. "SZANUJĘ PRAWO, NIE PODAJĘ RĘKI LESZKOWI I PIKOWI".
~ 29-10-2012 7:56
Lepiej z madrym zgubic, niz z glupim znalezcs! Przypatrujac sie tej wojence zdecydowanie wybieram ekipe TIK. Chlopaki potrafia cieszyc sie zyciem I co wazne robia to...:-) natomiast ta druga grupa z wodzem fico na czele to strasznie zakompleksiona i zdaje mi sie zazdrosna ciemna masa. Pewny jestem ze prowadza stacjonarne I bardzo smutne zycie.
~ 29-10-2012 7:59
Kto nie skacze ten fico:-)
~ 29-10-2012 8:13
Gdzie fico tam porazka!
~ 29-10-2012 8:14
Dwoch takich I fico
~ 29-10-2012 11:07
Znowu sobie ulżyłeś, play-internet 31.174 ? To, że wolisz z głupim się zgubić niż z mądrym znaleźć, to mnie nie dziwi. Głupi ciągnie do głupiego, bo innych nie zrozumie. Stara prawda... Jak kiedyś spadniesz z rowerem z wąskiej ścieżki w górach to może docenisz zalety mądrości w górach.
~ 29-10-2012 12:19
Rowerki :) A może trasy na rolki i deskorolki do Czech a co
~Do 11:07 29-10-2012 19:18
Tak, tak... Oczywiscie:) szerze, to juz nie raz wylecislem w plener w gorach i calkiem fajnie to wspominam:-) Ps. Naucz sie czytac ze zrozumieniem. Pozdrawiam
~fico 29-10-2012 19:45
do *.play-internet.pl (5.173.*.*) Chyba taki plener w górach bije w dekiel i wydmuch...je szare komórki. Czytając trudno zrozumieć i szkoda czasu na polemikę z Tobą.
~zdziwiony 29-10-2012 22:28
@Pik K\ napisał: "Narażanie życia ludzkiego zwłaszcza młodzieży to sprawa GOPRowców." Dokładnie tak i dlatego powinni się w końcu zająć takimi osobami i organizacjami, które to narażanie powodują bezpośrednio lub w inny sposób do tego narażania prowadzą. Jeżeli @Pik K to Sekretarz czy Viceprezes Izersko Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko Narciarskiego nr KRS 210022 to powinien sobie poczytać przepisy dot. organizacji pozarządowych i statut własnej. Jeżeli cytowane zdanie ma w zamyśle autora oskarżać GOPR o narażanie życia ludzkiego, nie widzę dla GOPRu innego wyjścia jak skierowanie sprawy na drogę sądową (zgodne to będzie z poglądami wyrażonymi w Jelonce przez Prezesa IKTKN przy innej okazji). W przeciwnym razie odwiedzając Karkonosze będę czuł się zagrożony niestety!
~do zdziwiony 30-10-2012 2:26
Słuchaj Pika, fachoffca od turystyki, a daleko zajdziesz. Gość bełkocze coraz gorzej. Jak uratuje tylu ludzi w górach co GOPR-owcy to będzie mógł wypowiadać tego rodzaju własne zdanie. A póki co * i słuchać mądrzejszych. Buta aż się wylewa z tego górala karkonoskiego z ciupagą, a wiedzy żadnej. Oby nie musiał skorzystać kiedyś z usług goprowców, któryś może zapamiętać jego słowa.
~zdzi ad02.26 30-10-2012 9:50
???Pomyśl, za dnia, że cytowane zdanie można zrozumieć dwojako. Co innego gdyby użył słowa "sprawka"(o zn. pejoratywnym). Byłoby wszystko jasne, a tak może się tłumaczyć swoją nie leczoną dysleksją bo faktycznie kiedyś tej jednostki nie diagnozowano. Czy ktoś mógłby w końcu pomóc temu człowiekowi? Nakręcanie go w pyskówkach ani udawanie, że problem z jego "działalnością" nie istnieje nie jest dobrym rozwiązaniem.
~fico 31-10-2012 0:50
Chyba dotarło do TIK TAK-ów ? Uciszyli się. Tak 3maj Zdziwiony!!!
~pik puk 31-10-2012 12:12
PIK z TIK na pewno już szykuje kolejną "relację"...
~znak 1-11-2012 9:43
https://picasaweb.google.com/103726559542016427773/ZnakiBezpieczenstwaWGorach#5805747988268604098
~do ~znak 2-11-2012 16:03
Przestań już spamować, chłopcze.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group