Zalogowanych: 23

Sulejówek: Konrad Andrzejczak zwycięzcą turnieju Coca Cola Cup

Czwartek, 31 maja 2012, 22:48
Aktualizacja: 22:49
Zawodnik KKS Jelenia Góra Konrad Andrzejczak został zwycięzcą finałowego turnieju Coca Cola Cup 2012. Jako zawodnik wypożyczony do Zagłębia Lubin reprezentował Gimnazjum nr 3 z Lubina.

Na obiekcie w Sulejówku spotkało się 12 najlepszych drużyn w Polsce, 6 zespołów gimnazjalnych dziewcząt i 6 ekip chłopców. W finale chłopców drużyna z Gimnazjum nr 3 z Lubina prowadziła już 3:0 z uczniami Gimnazjum SMS nr 3 z Poznania, ale w drugiej połowie meczu karta się odwróciła. Młodzi poznaniacy rzucili się do ataku i na kilka minut przed końcem przegrywali już tylko 2:3. Jednak ostateczny cios zadali zawodnicy z Lubina i wygrali 4:2.

Nagrodą dla zwycięskich drużyn były bilety na mecz ćwierćfinałowy UEFA EURO 2012, który odbędzie się 21 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finał krajowy 14. edycji Coca-Cola Cup przeszedł do historii także z powodu niezwykłego wydarzenia, jakim było połączenie satelitarne z Robertem Lewandowskim, przebywającym na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Lienz. Piłkarze, trenerzy i kibice na jego pojawienie się na dużym ekranie zareagowali gromkimi brawami i skandowaniem jego nazwiska. Z zainteresowaniem wysłuchali też kilkunastominutowej rozmowy, podczas której nasz najlepszy zawodnik opowiadał nie tylko o przygotowaniach do UEFA EURO 2012TM, ale także o swym udziale w turnieju Coca-Cola Cup przed kilkoma laty.