Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 8683
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Konkursy na szefów placówek oświaty rozstrzygnięte. Zmian niewiele

Sobota, 23 kwietnia 2011, 7:42
Aktualizacja: 7:42
Autor: Angela
W związku z kończącą się kadencją obecnych dyrektorów sześciu jeleniogórskich placówek oświaty ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs na te stanowiska. W efekcie zmieniła się tylko dyrekcja Przedszkola nr 4. To stanowisko obejmie Violetta Pyrzanowska.

Nowa szefowa „czwórki” będzie sprawowała tę funkcję przez najbliższe pięć lat, od sierpnia. Obecnie pani Violetta Pyrzanowska jest zastępcą dyrektora Przedszkola nr 19 w Jeleniej Górze.

Na swoich stanowiskach pozostaną dyrektorzy: Wanda Kozyra z Zespołu Szkół Technicznych Mechanik, Danuta Pawłowicz z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych nr 2, Beata Toczek z Gimnazjum nr 4, Jolanta Piasecka z Gimnazjum nr 1 oraz Dorota Bińkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze. Kandydatki jeszcze przed wyborem deklarowały, że mają jeszcze wiele do zrobienia.

– Jestem w połowie drogi. Wiele spraw udało mi się już zrealizować, ale sporo mam jeszcze do zrobienia, w tym ogrodzenie szkoły dla bezpieczeństwa naszych uczniów, zagospodarowanie terenu wokół szkoły, adaptacja około 400 m2 przybudówki szkoły, gdzie obecnie jest stołówka. Marzy mi się stworzenie tam sal dydaktycznych. Chciałabym też kontynuować rozpoczęte przedsięwzięcia – mówiła Dorota Bińkowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jeleniej Górze.

Dyrektor Wanda Kozyra w planach ma doprowadzenie do końca inwestycji związanej budową nowego Centrum Kształcenia Zawodowego, planowanej budowy hali widowiskowo sportowej. Chce też otwierać nowe kierunki kształcenia, uczestniczyć w pisaniu i wprowadzaniu nowego programu nauczania oraz w wielu innych już rozpoczętych przedsięwzięciach.

Podobne plany ma Danuta Pawłowicz, która w pierwszej kolejności chce doprowadzić do końca inwestycję dotyczącą budowy i wyposażenia Centrum Kształcenia dla kucharzy, zapowiada też otwieranie nowych kierunków i wiele innych przedsięwzięć.

Beata Toczek, szefowa Gimnazjum nr 4, przed ogłoszeniem wyników konkursu o swoich planach mówić nie chciała, zapewniała jednak, że wiele już zrobiła i ma równie dużo pomysłów na kolejne lata pracy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group