Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3835
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Konkurs „Orzeł Biały–nasza duma” rozstrzygnięty!

Czwartek, 29 marca 2018, 11:35
Aktualizacja: 12:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Konkurs „Orzeł Biały–nasza duma” rozstrzygnięty!
Fot. Przemek Kaczałko
Senat Rzeczypospolitej Polskiej zorganizował konkurs pn. „Orzeł Biały – nasza duma”, którego okręgowy etap właśnie został rozstrzygnięty. Wczoraj (28.03) w Galerii BWA odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień, które przekazał senator Krzysztof Mróz w asyście dyrektor BWA Luizy Laskowskiej.

W kategorii uczniów klas IV-VII szkół podstawowych nagroda główna powędrowała do Izabeli Mieczkowskiej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jeleniej Górze. Wyróżnienia w tej grupie otrzymali: Marcin Gabinet (Szkoła Podstawowa w Wilkowie-Osiedlu), Julia Król (Szkoła Podstawowa w Paszowicach), Anna Nowińska (Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze), Hanna Szewczyk (Szkoła Podstaowowa w Podgórzynie), Xavier Szumilas (Szkoła Podstawowa w Pielgrzymce), Sebastian Waszkiel (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Jeleniej Górze).

W kategorii szkół ponadpodstawowych nagrodę przyznano Weronice Sutor z Zespołu Szkół i Placówek w Bolkowie. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Sandra Šimko z Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze, Kinga Przybylska z ZSZiO w Kamiennej Górze, Zuzanna Myjak z Gimnazjum Nr 1 w Kamiennej Górze, Aneta Czarnecka z ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze oraz Nikola Kozioł z Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi.

Przewodniczącym komisji konkursowej był senator Krzysztof Mróz, a wspomagali go w ocenie: Luiza Laskowska (dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze), Beata Chomiuk (pracownik BWA), Jan Owczarek (pedagog) i Łukasz Domurat (asystent senatora).

Uczennice jeleniogórskiego Mechanika pokazały, że w ich placówce są nie tylko fachowcy w zawodzie, ale też artyści. - Wykonałam białego orła w akrylu. Ogólny zamysł miałam taki, aby pokazać drapieżnika, bo Polska nie bez powodu ma orła w godle. Jest to młody orzeł, drapieżnik, który walczy o swoje tak, jak Polski Naród - wyznała Sandra Šimko, która otrzymała wyróżnienie, ale dyrektor BWA nie kryła, że to właśnie na jej pracę stawiała, a do pełni szczęścia zabrakło jednego punktu w głosowaniu członków komisji.

- Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Marszałka Senatu, przy współudziale Kuratorów Oświaty - zaznaczył Krzysztof Mróz. W sumie wpłynęły 104 prace z 45 szkół z Jeleniej Góry oraz powiatów: jeleniogórskiego, jaworskiego, kamiennogórskiego i złotoryjskiego. - W obu kategoriach mogliśmy przyznać tylko po jednej nagrodzie, ale doceniając olbrzymi wkład pracy młodych ludzi postanowiliśmy przyznać jeszcze 11 wyróżnień, które udało nam się ufundować - dodał przewodniczący komisji konkursowej.

Zwycięzcy w maju pojadą do Warszawy na koszt Senatu, na ogólnopolski finał konkursu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group