Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6605
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Konkurencja dla festiwalu Wratislavia Cantans?

Sobota, 3 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 20:39
Autor: Gazeta Wyborcza
Zbieg okoliczności czy wyzwanie rzucone potężnej instytucji? Niezależnie od rozpoczynającej się za kilka dni Wratislavii Cantans, za to w tym samym czasie, odbędzie się cykl koncertów dedykowanych założycielowi festiwalu Andrzejowi Markowskiemu

Czterdziesta, jubileuszowa edycja Wratislavii Cantans rozpocznie się w piątek i potrwa dziesięć dni. Kiedy festiwal będzie dobiegał półmetka, rozpocznie się minifestiwal, zorganizowany przez Małgorzatę Markowską, córkę nieżyjącego od 19 lat Andrzeja Markowskiego.

Markowska: - Chciałam, żeby organizowane przeze mnie koncerty zapoczątkowały zmianę myślenia o Wratislavii Cantans. Jako córka Andrzeja Markowskiego mam prawo do dbania o jego spuściznę, a więc o i to, jak wyobrażał sobie festiwal. Robię to całkowicie bezinteresownie.

Zbieżność dat imprez nie jest przypadkowa. Małgorzata Markowska od dłuższego czasu atakowała szefową Wratislavii Cantans Lidię Geringer d'Oedenberg za - jak to określała - sprzeniewierzenie się ideom Andrzeja Markowskiego i doprowadzenie Wratislavii do marnej kondycji artystycznej.

Mimo to zaproponowała swój udział w organizowaniu tegorocznej Wratisalvii. Na przyjazd do Wrocławia namówiła zaprzyjaźnionych z nią artystów, załatwiła sponsorów, w tym francuskie Ministerstwo Kultury.
Ale propozycja Markowskiej nie została przyjęta.

Tymczasem podczas wczorajszej konferencji prasowej przed Wratislavią Cantans Lidia Gerginger d'Oedenberg oficjalnie poinformowała, że tegoroczny festiwal przygotowuje po raz ostatni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group