Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8611
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Koniec z tym objazdem

Piątek, 2 sierpnia 2019, 11:21
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2019, 13:50
Autor: WAC
Region: Koniec z tym objazdem
Fot. GDDKiA
Jeszcze dziś (2.08) w godzinach popołudniowych, planowane jest włączenie do ruchu odcinka drogi krajowej nr 5 w okolicy Bolkowa.Tym samym zostanie przywrócony wjazd do miasta od węzła Bolków na S3. Obowiązujący od marca tymczasowy objazd więc zostanie zlikwidowany.

Przypomnijmy. Droga krajowa nr 5, na odcinku ok. dwóch kilometrów od węzła Bolków na S3 do stacji paliw Orlen w Bolkowie, była zamknięta dla ruchu przez okres ponad czterech miesięcy. W tym czasie gruntownie przebudowano ten odcinek. Poszerzono jezdnię, przeprowadzono korektę niwelety oraz wykonano nową konstrukcję jezdni i poboczy.

Po ponownym udostępnieniu prowadzone będą jeszcze roboty wykończeniowe tj. humusowanie skarp i rowów, umocnienie wlotów i wylotów przepustów, roboty na zjazdach indywidualnych, wywóz nadmiaru gruntu z terenów zielonych czy nasadzenia. Należy jednak pamiętać, że do zakończenia budowy obwodnicy Bolkowa, ruch po DK5 będzie odbywał się po terenie budowy, w związku z tym drogowcy apelują o ostrożność.

Dodajmy, że nadal w ramach budowy obwodnicy Bolkowa obowiązuje objazd drogi krajowej nr 3, związany z zamknięciem 600 metrowego odcinka drogi pomiędzy miejscowościami Rochowice – Jeżów. Obecnie, na wysokości Jeżowa prowadzone są roboty ziemne (nasypy z gruntu z wykopu ulepszone spoiwami) oraz wykop w gruntach skalistych (korekta skarpy). Wykonawca dokonał również rozbiórki istniejącej konstrukcji DK3 na włączeniu obwodnicy Bolkowa.

Na czas przebudowy DK3, od 17 lipca wyznaczono tymczasowy objazd: dla trasy Bolków – Jelenia Góra poprzez DK5 przez miejscowości: Wierzchosławice, Domanów, Pustelnik do Marciszowa, dalej DW328 przez Ciechanowice, Świdnik do Kaczorowa i powrót na DK3 w kierunku Jeleniej Góry, zaś dla trasy Jelenia Góra – Bolków w Kaczorowie zjazd z DK3 na DW328 przez miejscowości: Świdnik, Ciechanowice, w Marciszowie wyjazd na DK5 i dalej przejazd przez Pustelnik, Domanów, Wierzchosławice i dojazd do Bolkowa DK5.

Twoja reakcja na artykuł?

56
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
3%
Nudzi
3
2%
Smuci
12
10%
Złości
51
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group