Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec z nierównościami

Czwartek, 7 czerwca 2018, 5:19
Aktualizacja: Piątek, 8 czerwca 2018, 13:57
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Koniec z nierównościami
Fot. Paweł Guszała
Dobiegają końca prace remontowe na odcinku ulic Sobieszowskiej i Rataja w Jeleniej Górze. Wymieniana jest spękana i dziurawa nawierzchnia.

Nowy asfalt przykryje także nierówności powstałe po zeszłorocznych robotach pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Na przełomie sierpnia i września 2017 roku MPGK miało za zadanie zabezpieczyć odcinek ulicy Sobieszowskiej i Rataja przed dalszą degradacją. Roboty spełniły swoją rolę, bo po zimie nie było nowych ubytków w nawierzchni, jednak sposób wykonania drogi pozostawiał wiele do życzenia.

- MPGK wykonało roboty zabezpieczające, reszta miała być zrobiona w kolejnym roku, w okresie wiosennym. I jak tylko wystąpiły dogodne warunki atmosferyczne, zleciliśmy dalsze prace firmie, która została wyłoniona w przetargu, czyli Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej – tłumaczy Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Tym razem MPGK samo nie podjęło się realizacji tego zadania i zleciło wykonanie go podwykonawcy. Prace realizowane były na tyle sprawnie, że istniała szansa zakończenia remontu we wtorek (5.06.), jednak w poniedziałek (4.06.) pojawiły się nowe okoliczności.

- Zima spowodowała dosyć spore zniszczenia w nawierzchni na ulicy Rataja (od mostu do ronda). Dlatego podjęta została decyzja, żeby zrobić też ten odcinek – mówi N. Łukaniuk.

Koszt robót oscylować będzie w granicach 350 tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group