Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2424
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec z doradcami i asystentami prezydenta

Wtorek, 31 października 2017, 8:17
Aktualizacja: Środa, 1 listopada 2017, 9:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koniec z doradcami i asystentami prezydenta
Fot. Przemek Kaczałko
Posłowie i senatorowie przegłosowali, a prezydent podpisał... Ustawa, na mocy której zlikwidowane zostały tzw. „gabinety polityczne” w samorządach, wchodzi w życie. Chodzi o doradców i asystentów, których np. w Jeleniej Górze jest dwoje.

Jak udało nam się ustalić, w Jeleniej Górze wypowiedzenia (zgodnie z zapisami ustawy) otrzymali już Monika Chartmańska (asystentka prezydenta) i Piotr Klementowski (doradca prezydenta). Oboje nie chcieli oficjalnie komentować całej sprawy. Swoje funkcje przestaną pełnić z dniem 1 grudnia 2017 r. W starostwie powiatowym takiego stanowiska obecnie nikt nie zajmował, podobnie jak w zarządzie województwa. - Nie mam asystentów, ani doradców – podkreśla Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Inaczej sprawa ma się w odniesieniu do naszego miasta, gdzie Marcin Zawiła zatrudnia dwie osoby na tych stanowiskach. - Prawa niestety muszę przestrzegać – stwierdził Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, który tłumaczy, że w dotychczasowym systemie prawnym mógł zatrudniać asystentów i doradców. - Tych spraw prezydenta jest mnóstwo – trzeba pamiętać o mediach elektronicznych, o spotkaniach, czasami mam potrzebę przygotowania kurtuazyjnych wystąpień. Poza tym ważne jest, żeby mieć ludzi zaufanych, którzy będą mnie informowali co się w mieście dzieje, co ludzi cieszy, a co niepokoi i taka była między innymi rola moich doradców i asystentów – opisuje M. Zawiła, który zaznacza, że początkowo ustawa autorstwa ruchu Kukiz'15 miała dotyczyć nie tylko samorządowców, ale i administrację rządową.

- Niestety nagle wyszła z tego regulacja, która dotyczy tylko samorządowców, ale bulwersuje mnie, że osoby przeze mnie zatrudnione musiały otrzymać wypowiedzenia poza trybem kodeksowym (w zależności od stażu pracy), tylko w ciągu 14 dni – dodał prezydent Jeleniej Góry, który zapewnia, że jego współpracownicy przyuczyli go w zakresie prowadzenia profili w mediach społecznościowych i osobiście lub z pomocą innych osób, poradzi sobie z tym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group