Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7334
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec z absurdalną "wyspą"?

Wtorek, 3 grudnia 2019, 9:50
Aktualizacja: Czwartek, 5 grudnia 2019, 14:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koniec z absurdalną "wyspą"?
Fot. Przemek Kaczałko
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, pod wodzą nowego dyrektora, stara się o zmianę na ulicy Armii Krajowej, gdzie od pewnego czasu funkcjonuje tzw. "wyspa Łukaniuka", czyli zwężenie na drodze, które początkowo szokowało kierowców i pieszych. Jak się okazuje, przyczynia się do zdarzeń drogowych.

Poprzedni dyrektor MZDiM zdecydował się na dobudowanie chodnika w pasie jezdni, bowiem nie uzyskał zgody na wycięcie drzewa. Na jego cześć nazwano potocznie nowy element ulicy "wyspą Łukaniuka". Aktualnie jest szansa na poprawę tego stanu poprzez wycięcie drzewa, a to pozwoli na likwidację zwężenia drogi i powrót do poprzedniego stanu.

Jesteśmy uzależnieni od konserwatora zabytków. Obecnie otrzymaliśmy pismo od Policji informujące o zdarzeniach w tym rejonie i wystąpiliśmy po raz kolejny do konserwatora zabytków o zgodę na usunięcie tego drzewa, co pozwoli na wyprostowanie tej sytuacji. Mamy nadzieję, że odpowiedź będzie pozytywna - powiedział Piotr Cichowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Twoja reakcja na artykuł?

47
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
21
24%
Złości
16
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group