Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8340
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec strajku na pocztach, będą opóźnienia w doręczeniu listów

Czwartek, 12 czerwca 2008, 10:18
Aktualizacja: 10:23
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Koniec strajku na pocztach, będą opóźnienia w doręczeniu listów
Fot. TEJO
Co najmniej tydzień trzeba będzie jeszcze poczekać na spóźnione przesyłki, które utknęły w sortowniach w wyniku strajku pocztowców. Protest został zawieszony w nocy ze środy na czwartek.

Listonosze wracają do pracy, ale cierpliwość klientów poczty będzie wystawiona na próbę: zaległe przesyłki trafią do skrzynek w ciągu siedmiu dni. Najbardziej narzekają ci, którzy mają firmy funkcjonujące dzięki poczcie. Okazuje się, że przez strajk sporo stracili. – Przez te kilka dni umknęło mi sporo zleceń – opowiada Magda zajmująca się sprzedażą wysyłkową kosmetyków. Nie stać jej było na opłacenie firmy kurierskiej, a interes stał.

Denerwują się także klienci sklepów internetowych. Te co prawda korzystają z usług kurierów, ale ze względu na nawał zamówień, odmawiali przyjęcia przesyłek lub odsyłali na później.

Solidarność pocztowców domagała się podwyżek płac o ponad 550 złotych na etat od stycznia. Nie zadowalało jej wynegocjowane wcześniej 400 złotych w gotówce i 400 w bonach od 1 sierpnia. Czy związkowcom udało się wywalczyć pieniądze? O tym media milczą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group