• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 7:47
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 3038
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Koniec problemów żaków

Wiadomości:
Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:12
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Dostaliśmy już pieniądze. "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska"
nam w tym bardzo pomogło - mówi Karolina Kopczyńska, studentka języka polskiego w Kolegium Karkonoskim. O problemach żaków pisaliśmy dwa tygodnie temu.

Żacy nie dostali stypendium socjalnego od początku roku akademickiego. Jak nieoficjalnie się dowiedzieli, pieniądze miały być wypłacone dopiero w styczniu.
Dwa tygodnie temu interweniowaliśmy w tej sprawie. Kanclerz uczelni Grażyna Malczuk zapewniła nas, że pieniądze trafią na konta studentów do 10 grudnia. Dotrzymała słowa.
- Dostałam pieniądze już w czwartek (8 XII). Aż sama byłam zaskoczona. Nareszcie zrobię ksero notatek ze wszystkich przedmiotów - mówi uradowana Karolina Kopczyńska. - Będę mogła przygotować się do sesji egzaminacyjnej.

Justyna Król czekała na stypendium socjalne, jak na zbawienie.- Przez te kilka miesięcy rodzice płacili mi za stancję, bo inaczej pewnie bym z niej wyleciała. Właściciel mieszkania chciał pieniądze na czas, a ja dopiero teraz dostałam stypendium - mówi studentka I roku języka polskiego. - Teraz będę mogła ich odciążyć. No i wystarczy mi na książki.

 - Będę miała za co zrobić święta - planuje Marta z Kolegium Karkonoskiego. - Być może wystarczy mi na zabawę sylwestrową. Gdyby nie stypendium, pewnie nigdzie bym nie poszła.
- Otrzymaliśmy blisko 2 tysiące podań, do tego zmienił się regulamin stypendiów. Trzeba było wszystkie podania szczegółowo rozpatrzyć. Stąd wynikły opóźnienia w przyznaniu pieniędzy - przyznała Grażyna Malczuk. - Cieszę się, że już załatwiliśmy tę sprawę.

Najniższe stypendium socjalne w Kolegium wynosi 80 zł miesięcznie a najwyższe 325 zł. Uzależnione jest głównie od przychodu netto na członka rodziny. Studentom Kolegium przysługują także dopłaty do wyżywienia - do 60 zł, oraz do zakwaterowania - do 100 zł. Ponadto, mogą oni otrzymać stypendium naukowe - do 390 zł, a także sportowe za wybitne osiągnięcia - do 325 zł/m-c.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
789
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group