Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7063
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Koniec problemów żaków

Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:12
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
- Dostaliśmy już pieniądze. "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska"
nam w tym bardzo pomogło - mówi Karolina Kopczyńska, studentka języka polskiego w Kolegium Karkonoskim. O problemach żaków pisaliśmy dwa tygodnie temu.

Żacy nie dostali stypendium socjalnego od początku roku akademickiego. Jak nieoficjalnie się dowiedzieli, pieniądze miały być wypłacone dopiero w styczniu.
Dwa tygodnie temu interweniowaliśmy w tej sprawie. Kanclerz uczelni Grażyna Malczuk zapewniła nas, że pieniądze trafią na konta studentów do 10 grudnia. Dotrzymała słowa.
- Dostałam pieniądze już w czwartek (8 XII). Aż sama byłam zaskoczona. Nareszcie zrobię ksero notatek ze wszystkich przedmiotów - mówi uradowana Karolina Kopczyńska. - Będę mogła przygotować się do sesji egzaminacyjnej.

Justyna Król czekała na stypendium socjalne, jak na zbawienie.- Przez te kilka miesięcy rodzice płacili mi za stancję, bo inaczej pewnie bym z niej wyleciała. Właściciel mieszkania chciał pieniądze na czas, a ja dopiero teraz dostałam stypendium - mówi studentka I roku języka polskiego. - Teraz będę mogła ich odciążyć. No i wystarczy mi na książki.

 - Będę miała za co zrobić święta - planuje Marta z Kolegium Karkonoskiego. - Być może wystarczy mi na zabawę sylwestrową. Gdyby nie stypendium, pewnie nigdzie bym nie poszła.
- Otrzymaliśmy blisko 2 tysiące podań, do tego zmienił się regulamin stypendiów. Trzeba było wszystkie podania szczegółowo rozpatrzyć. Stąd wynikły opóźnienia w przyznaniu pieniędzy - przyznała Grażyna Malczuk. - Cieszę się, że już załatwiliśmy tę sprawę.

Najniższe stypendium socjalne w Kolegium wynosi 80 zł miesięcznie a najwyższe 325 zł. Uzależnione jest głównie od przychodu netto na członka rodziny. Studentom Kolegium przysługują także dopłaty do wyżywienia - do 60 zł, oraz do zakwaterowania - do 100 zł. Ponadto, mogą oni otrzymać stypendium naukowe - do 390 zł, a także sportowe za wybitne osiągnięcia - do 325 zł/m-c.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group