Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2048
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec grudnia w Otwartej Papierni

Wtorek, 25 grudnia 2018, 8:31
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2018, 13:44
Autor: WAC
Jelenia Góra: Koniec grudnia w Otwartej Papierni
Fot. organizator
Na szereg otwartych wydarzeń kulturalnych, zaplanowanych w dniach 27 – 29 grudnia, zaprasza Otwarta Papiernia przy Kilińskiego w Jeleniej Górze. W programie: projekcje, spektakl, warsztaty, spotkania z twórcami.

Nowo powstałe miejsce na mapie kulturalnej Jeleniej Góry w okresie międzyświątecznym po raz kolejny otwiera drzwi, zapraszając na kilka eventów. Program rozpoczyna się 27 grudnia o godzinie 17.00 premierą filmów, zrealizowanych w ramach projektu „Stąd JESTEM, to WIEM” połączoną z panelem dyskusyjnym, w których udział wezmą: Bożena Pełdiak ze Stowarzyszenia Społeczno-Kuturalnego Granica, Anna Komsta uczestniczka projektu, bohaterka filmu, Katarzyna Petyniak z Fundacji Mandala, Izabela Grauman z Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, Mateusz Skóra, fotograf, reżyser, instruktor filmowy. Rozmowę poprowadzi Maciej Pierzchała (Otwarta Papiernia). O godzinie 19.00 odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego „Głosy”, a po niej spotkanie z reżyserem filmu Konradem Szołajskim i montażystką Małgorzatą Prociak.

W piątek (28 grudnia) Otwarta Papiernia od godziny 18.00 będzie gościć Dom Pamięci Żydów Górnośląskich, oddział Muzeum w Gliwicach wraz z prezentacją projektu „Pamięć ludzi miasta”. Zaraz po nich - warsztaty i turniej drejdlowy przy chanukowych świecach i tłustych specjałach - będą latkes i będą pączki. A od 20.00 party przy elektronice.

W sobotę (29 grudnia) o godzinie 18.00 w Otwartej Papierni spektakl „Strzępy" w reż. Justyny Oleksy. Po spektaklu spotkanie z twórcami.

- Otwarta Papiernia to miejsce współdziałania, inkubator pomysłów, przestrzeń ekspozycyjna i warsztatowa, miejsce spotkań, wspierania twórczych i refleksyjnych postaw wobec tego, co wokół nas – mówi Maciej Pierzchała z Otwartej Papierni.

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: tel. 606 627 630.

Twoja reakcja na artykuł?

11
69%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group