Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9147
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koniec ery Grażyny Malczuk w KPSW

Poniedziałek, 23 listopada 2020, 15:38
Aktualizacja: Wtorek, 24 listopada 2020, 15:46
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Koniec ery Grażyny Malczuk w KPSW
Agnieszka Gątnicka – nowa kanclerz KPSW.
Fot. Przemek Kaczałko
Grażyna Malczuk nie jest już kanclerzem Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej - pełniła tę funkcję od czasów powstania Kolegium Karkonoskiego. W jeleniogórskiej uczelni doszło do kolejnych zmian personalnych, również na innych stanowiskach.

Poza zmianami we władzach uczelni, o których już informowaliśmy (rektorem została Wioletta Palczewska, prorektorem Beata Telążka, zmienili się również dziekani wydziałów) - w KPSW doszło do kolejnej zmiany.

Na stanowisko kanclerza uczelni została wybrana mgr Agnieszka Gątnicka - ekonomistka posiadająca wszelkie możliwe kwalifikacje i doświadczenie. Została również audytorem wewnętrznym i pełnomocnikiem rektora ds. kontroli zarządczej. Na emeryturę odszedł dyrektor biblioteki i centrum naukowego Kazimierz Stompór, a jego miejsce zajęła Aneta Urbanowicz.
Dołożę wszelkich starań, żeby swoje obowiązki wykonywać należycie i wspierać panie rektor w zarządzaniu uczelnią. Od 16 lat jestem pracownikiem administracji uczelni, natomiast objęcie funkcji kanclerza stawia przede mną nowe wyzwania i obowiązki. Zmiany są potrzebne, mam bardzo odpowiedzialny zespół i chciałabym, żeby panowała między nami współpraca i zaufanie - powiedziała Agnieszka Gątnicka.
Chciałbym, żeby biblioteka stała się takim centrum kulturalnym naszej uczelni, przestrzenią życia społecznego. Jesteśmy otwarci dla wszystkich - to nie tylko biblioteka dla studentów, ale i mieszkańców regionu - podkreśliła Aneta Urbanowicz, dyrektorka Biblioteki i Centrum Informacji Naukowej KPSW.

Warto dodać, że uczelnia zyskała rzecznika prasowego, którym został Krzysztof Wojtas - absolwent kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w KPSW, inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych, historycznych i rozrywkowych.

To moja uczelnia - miała mocny wpływ na moją karierę. Czas pandemii sprawia, że to dla mnie większe wyzwanie - wyznał Krzysztof Wojtas.

Twoja reakcja na artykuł?

56
56%
Cieszy
13
13%
Hahaha
4
4%
Nudzi
5
5%
Smuci
1
1%
Złości
21
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
514
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group