Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 3389
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Konflikt w teatrze – prezydent wzywa na dywanik

Poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 9:13
Aktualizacja: 9:14
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Konflikt w teatrze – prezydent wzywa na dywanik
Marek Obrębalski wśród widowni w Teatrze Jeleniorgóskim.
Fot. TEJO
Dyrektor Teatru Jeleniogórskiego Bogdan Nauka i dyrektor artystyczny Wojtek Klemm zostaną wezwani do prezydenta Marka Obrębalskiego. Ma to związek z planowanym zwolnieniem dwóch aktorów.

– Wnikliwie sprawdzę, dlaczego dyrektor Klemm chce zwolnić tych aktorów – mówi prezydent Obrębalski. – Porozmawiam też z głównym szefem teatru.

Chodzi o doświadczonych aktorów: Tadeusza Wnuka oraz Jacka Grondowego. Obaj pracują w teatrze od lat i to z sukcesami. Wojtek Klemm niedawno przekazał informację, że nie widzi dla nich miejsca w przyszłym sezonie w teatrze. Nieoficjalnie mówi się, że aktorzy podpali, bo nie wsparli Klemma w toczącym się od miesięcy konflikcie z głównym dyrektorem Bogdanem Nauką. Ten jednak zaprzecza.

Faktem jednak jest, że po przyjściu do teatru Wojtka Klemma, wymienieni aktorzy byli rzadziej obsadzani, a premier było znacznie więcej, niż w poprzednim sezonie.

Prezydent nie chciał powiedzieć, czy jego zdaniem powinni pozostać, czy też nie. Nie chciał też oceniać pracy Tadeusza Wnuka i Jacka Grondowego. – Na pewno są to bardzo doświadczeni aktorzy – podsumował krótko. – Niezależnie od wyników moich rozmów, ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do dyrektora Bogdana Nauki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group