Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6279
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Koncert życzeń w hotelu Mercure

Czwartek, 3 stycznia 2008, 15:15
Aktualizacja: Piątek, 4 stycznia 2008, 8:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Koncert życzeń w hotelu Mercure
Fot. Agnieszka Gierus
Bogactwa, szczęścia, bezpieczeństwa i pomyślności życzyły sobie i miastu bardzo ważne osobistości na tradycyjnym spotkaniu noworocznym, które w salach hotelu Mercure zgromadziło w czwartek najważniejsze persony w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku.

Marek Obrębalski krótko – jak sam podkreślił – scharakteryzował osiągnięcia minionego roku i naznaczył drogę na ten, który zaczął się trzy dni temu. Życzył miastu i mieszkańcom powodzenia i szczęścia w nowym roku. Mówił o magicznych Karkonoszach, które działają jak magnes dla ludzi przedsiębiorczych. A region daje gwarancję na sukces.

– Życzę wszystkim przede wszystkim bogactwa. Jelenia Góra w ciągu 900 lat bywała najbogatszym miastem Dolnego Śląska. Nie mamy się czego wstydzić. Bądźmy dumni, że tu mieszkamy tutaj – dodał poseł ziemi jeleniogórskiej Marcin Zawiła.

– Pan prezydent ujął to z akademicką precyzją, a pan poseł z takim entuzjazmem, że za wiele nie mam do powiedzenia – żartował później Rafał Jurkowlaniec, nowy wojewoda dolnośląski, który przybył do stolicy Karkonoszy po raz pierwszy jako administrator województwa.
– Mieszkam co prawda we Wrocławiu, ale do ziemi jeleniogórskiej mam wielki sentyment, bo spędziłem tu 19 lat życia – mówi wojewoda życząc miastu i zgromadzonym VIP–om wszystkiego najlepszego.

Później – przy dźwiękach koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Moniuszki w Jeleniej Górze, zaproszeni goście składali sobie życzenia wzajemnie. Ściskali się i przyjaciele, i polityczni antagoniści. Między innymi, kieliszkami z szampanem stuknęli się prezydent Marek Obrębalski i byłym szefem miasta Józefem Kusiakiem.

Byli księża, dyrektorzy szkół i domów kultury, działacze harcerstwa, klubów sportowych oraz samorządowcy z ościennych gmin. Życzenia składano sobie przegryzając kanapki z łososiem, faszerowaną szynkę, koreczki z sera i salami oraz różnego rodzaju słodkości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group