Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 4137
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Koncert w Bukowcu

Poniedziałek, 22 listopada 2021, 6:04
Aktualizacja: 12:05
Autor: Krzysztof Tęcza
Powiat: Koncert w Bukowcu
Fot. Archiwum K. Tęczy
W siedzibie Związku Gmin Karkonoskich - w pałacu w Bukowcu - miało miejsce niezwykłe spotkanie. Był to koncert pt. „Wieczór polskich popularnych pieśni patriotycznych i liryki wokalnej okresu romantyzmu” w wykonaniu osób skupionych przy projekcie Via Musica. Tym razem były to osoby związane ze śpiewem zawodowo jak i amatorzy. Wszyscy pochodzili z okolic Jeleniej Góry, Świdnicy i Wrocławia.

Słuchacze, którzy przybyli do Bukowca nie spodziewali się, że usłyszą tak zróżnicowany repertuar. Nie spodziewali się także, że wykonawcy dysponują pięknymi i mocnymi głosami. Przed publicznością zaprezentowali się: Elżbieta Czerlicka – sopran, Kamila Kusia –sopran, Gabriela Piętka – sopran, Anna Rulkowska –alt, Michał Klementowski – baryton, Józef Markocki – tenor, Artur Rozkoszny – tenor i Grzegorz Sobków – tenor. Śpiewakom akompaniował Artur Rulewski, który także zagrał kilka utworów Fryderyka Chopina.

W nastrój wieczoru wprowadziło widzów wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego a na zakończenie śpiewacy zaprezentowali Rotę.

Ze względu na duże zainteresowanie widzów podobne spotkania będą organizowane w przyszłości. Zatem należy uzbroić się w cierpliwość i obserwować zapowiedzi.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
123
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
19%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group