Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7170
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Koncert folkowy i spotkanie autorskie w „Muflonie”

Czwartek, 12 czerwca 2014, 9:12
Aktualizacja: 10:13
Autor: Org
Jelenia Góra: Koncert folkowy i spotkanie autorskie w „Muflonie”
Fot. Organizator
Już jutro (13.06.) w MDK „Muflon” kolejne imprezy w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Folkloru – na miłośników literatury czeka spotkanie z autorem książki „Miedza” – Andrzejem Muszyńskim, a na wielbicieli energetycznej, folkowej muzyki – koncert zespołu Sutari.

O godz. 17.00 w Galerii „Muflon” rozpocznie się spotkanie autorskie z Andrzejem Muszyńskim. Jego zbiór opowiadań „Miedza” to literacka opowieść o prowincji Polski i życiu na pograniczu. To rzecz o utracie i poszukiwaniu wspólnotowości, która zwykle okazuje się utopią, o pomieszaniu języków i tożsamości. To gawęda o pustych polach i wymarłych wsiach, o ostatnim chłopie i ostatniej miedzy - o świecie, który ginie, bo nie nadąża za pędem nowoczesności i nie umie zrezygnować ze swoich wartości. W trakcie spotkania autor poprowadzi warsztat literacko-językowy. Moderatorem spotkania będzie Wojciech Wojciechowski.

Po spotkaniu, o godz. 19.00 w sali widowiskowej zagra zespół Sutari, który tworzą wokalistki, instrumentalistki a przede wszystkim performerki, związane z różnymi projektami muzycznymi i teatralnymi, kontynuujące tradycje śpiewacze polskiej muzyki ludowej. Projekt Sutari to fuzja ich rozmaitych doświadczeń i fascynacji muzycznych. Sutari to ludowa awangarda kuchenna na trzy kobiece głosy i instrumenty codzienne. Muzyka, którą grają, powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zespół inspiruje brzmienie i charakter litewskich pieśni Sutartines - śpiewanych tylko przez kobiety w idealnym współbrzmieniu.

Na obie imprezy wstęp jest bezpłatny. Spotkanie autorskie i koncert zespołu folkowego są częścią projektu V Międzynarodowy Festiwal Folkloru - tradycja inspiruje. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group