Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4239
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Staniszów: Koncert Emose Uhunmwangh w Staniszowie

Wtorek, 30 października 2018, 6:40
Aktualizacja: Środa, 31 października 2018, 6:50
Autor: WAC
Staniszów: Koncert Emose Uhunmwangh w Staniszowie
Fot. użyczone/UG Podgórzyn
Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów zapraszają w najbliższy piątek (2.11) o godzinie 18.00 do Sali Balowej Pałacu Staniszów na koncert Emose Uhunmwangh w ramach Festiwalu Muzykalia Staniszowskie. Artystce będzie akompaniować pianistka Marta Sobczak.

Emose Uhunmwangho ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Z Teatrem Muzycznym Capitol związana od 2009 roku, jako aktorka etatowa od sezonu 2011/12. Na wrocławskiej scenie wystąpiła w spektaklach: „Ścigając zło „The Opera”, „Hair”, „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, „Frankenstein”, „Mistrz i Małgorzata”, „Nine”, „Trzej muszkieterowie”, „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami”, „Ella Fitzgerald”, „Po „Burzy” Szekspira”, „Liżę twoje serce” i „Makbet”

Marta Sobczak – pianistka urodzona w 1985 w Łodzi jest absolwentką łódzkiej Akademii Muzycznej. Występowała z Big Bandem AM, z którym uzyskała nagrodę Grand Prix na Festiwalu Big bandów w Nowym Tomyślu. Koncertowała z zespołem Salsa Tropical Josego Torresa oraz zespołem Coca Loca. Wraz z Małgorzatą Hutek współtworzyła zespół Marta Sobczak Czwórbęd. Współpracowała z Teatrem Powszechnym w Łodzi oraz Sceną Piosenki Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. Z Palazzo Variętę występowała w wielu miastach Europy oraz w Ameryce Południowej. Obecnie współtworzy Big Band Łódź oraz grywa z takimi muzykami, jak: Krzysztof Ścierański, Michał Kobojek oraz Przemysław Kuczyński. W ramach współpracy z Katedrą Musicalu i Choreografii Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi zajmuje się również działalnością pedagogiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group