Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9055
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Koncert dla Agatki

Czwartek, 18 czerwca 2009, 16:48
Aktualizacja: 16:51
Autor: Mar
REGION: Koncert dla Agatki
Fot. Mar
Uczniowie z gimnazjum w Jezowie Sudeckim przypadkiem dowiedzieli się, że pięcioletnia Agatka Sobieszenko, mieszkanka Wojciechowa koło Lubomierza choruje na raka nadnerczy. Dowiedzieli się też, że rodzina wydaje wszystkie pieniądze na ratowanie córki i często brakuje w domu pieniędzy na podstawowe rzeczy. Leczenie jest niezwykle kosztowne.

-Moja córka Dorota, zawsze pomaga każdemu, kto tej pomocy potrzebuje, nie przejdzie obok, pochyli się, wyciągnie rękę, taka już jest – tłumaczy Janusz Malczewski, współorganizator koncertu – ponieważ śpiewa od kilku lat, ma już osiągnięcia na festiwalach i przeglądach, wymyśliła koncert charytatywny na który zaprosiła chór z naszego gimnazjum prowadzony przez panią Agnieszkę Marszałek, Gabrielę Kowalewską z Jeleniej Góry, muzykującą rodzinę Ganczarskich z okolic Gryfowa Śląskiego, Marcela Lelo z Lubina. Mamy nadzieję, że wszystko się uda.

Salę teatru Zdrojowego nieodpłatnie udostępniła dyrekcja Teatru Animacji, zgodę na publiczną zbiórkę pieniędzy wydał prezydent Jeleniej Góry, Marek Obrębalski.

Niesamowita była dojrzałość występujących młodych artystów, repertuar bardzo szeroki, od utworów klasycznych, przez znane i mniej znane utwory popularne po piosenkę autorską w wykonaniu Doroty Malczewskiej.

Obecni na koncercie pokazali serce i do puszek trafiły dwa tysiące czterysta trzydzieści złotych.
- Te pieniądze dzisiaj lub jutro wpłacę na konto rodziny Sobieszenko. Mam nadzieję, że pomogą w rehabilitacji Agatki, która niedawno poddała się operacji guza – mówi Janusz Malczewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group