Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6282
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komplet na koncercie punkowym w JCK

Niedziela, 2 lutego 2020, 8:35
Aktualizacja: Wtorek, 4 lutego 2020, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komplet na koncercie punkowym w JCK
Fot. Tomek Raczyński
Farben Lerhe i Leniwiec po raz kolejny zagrali w Jeleniej Górze. Tradycyjnie, koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że bilety wyprzedano przed terminem i w dniu imprezy w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury nie można było już nabyć wejściówki.

Farben Lerhe powstało we wrześniu 1986 roku - od tamtego czasu ukazało się 13 płyt studyjnych: "Bez pokory", "My maszyny", "Insekty", "Zdrada", "Atomowe zawki", "Pozytywka", "Farbenheit", "Snukraina", "Ferajna", "Achtung 2012", "Projekt PUNK", "Trzy dekady", "Stacja Wolność", koncertowa kaseta "Samo życie", trzy oficjalne dvd: "Przystanek Woodstock 2006", "Punky Reggae live 2008", "Przystanek Woodstock 2013 - Projekt Punk" oraz liczne kompilacje.

Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy podczas koncertów promują swoją najnowszą płytę studyjną "Stacja Wolność", która ukazała się na początku września 2018 roku - podkreślają organizatorzy.

Zespół występuje w składzie: Wojciech Wojda – wokal, teksty, Konrad Wojda – gitara, wokal, Filip Grodzicki – gitara basowa, Gerard Klawe – perkusja.

Przed muzykami z Płocka na scenie wystąpił jeleniogórski Leniwiec, który również dał z siebie wszystko. Utwory doskonale znane miejscowej publiczności z nową wokalistką (Karolina Mielniczyn od 2018 roku), okraszone rytmami z djembe (Dorota Książkiewicz) świetnie wpisały się w klimat imprezy. W zespole grają również: Zbigniew Muczyński, Paweł Nykiel, Paweł Wrocławski, Wojciech Wiktorski, Jakub Matusiak.

Twoja reakcja na artykuł?

17
85%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group