Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4757
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kompleksowa opieka

Piątek, 10 stycznia 2020, 14:22
Aktualizacja: Niedziela, 12 stycznia 2020, 5:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kompleksowa opieka
Fot. Przemek Kaczałko
W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące zasad udzielania świadczeń w Centrum Profilaktyki, Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi. Przedstawiciele służby zdrowia zapewniają, że pozwoli na to kompleksową opiekę.
Od lat zajmujemy się diagnostyką i leczeniem chorób piersi - szczególnie problem dotyczy choroby nowotworowej. Mamy nowoczesną aparaturę, znakomity zespół medyczny i niezłe wyniki leczenia, ale życie niesie nowe wyzwania. Wszystko da się zrobić lepiej i chcemy skoordynować działania - powiedział Kazimierz Pichlak, ordynator oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej WCSKJ.

Poradnia ma funkcjonować od najbliższego poniedziałku (13.01) - można się zgłaszać zarówno ze skierowaniem, jak i bez (po telefonicznej rejestracji). Szczegóły na stronie jeleniogórskiego szpitala (spzoz.jgora.pl).

Wszelkie działania są ważne, szczególnie takie scalone. Im wcześniej wykryjemy zmianę w piersi, tym lepiej - podkreśliła Irena Godlecka z Karkonoskiego Klubu Amazonek.
Chodzi o usprawnienie opieki nad pacjentkami z chorobami piersi, przede wszystkimi onkologicznymi - zaznaczył Zbigniew Markiewicz, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Obecnie pacjentka trafiała do różnych poradni, była kierowana na badania do innych gabinetów - to wszystko było rozwleczone w czasie, a dzięki temu usprawnieniu, gdy pacjentka do nas trafi - w ciągu dwóch tygodni będzie mogła być uspokojona lub zostanie rozpoczęte leczenie - dodał Z. Markiewicz.

Obecnie na nowotwory piersi choruje ok. 17 tysięcy kobiet rocznie.

Ta liczba ciągle wzrasta - to choroba charakterystyczna dla krajów rozwijających się i rozwiniętych - powiedział Robert Malmon, asystent oddziału chirurgii ogólnej i onkologicznej WCSKJ. - Kobiety często obawiają się postawienia rozpoznania - że będą musiały się zderzyć z chorobą nowotworową. Im szybciej wykryjemy nowotwór, tym większa szansa oszczędzenia piersi - dodał przedstawiciel szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
307
Nigdy
20%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group