Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7201
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Komisja potwierdza zarzuty wobec b. dyrektor szkoły

Środa, 21 lutego 2018, 8:24
Aktualizacja: 22:55
Autor: WAC
Do Urzędu Gminy w Mysłakowicach wpłynął protokół po kontroli prowadzonej w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy przez urzędników z Wydziału Organizacji i Rozwoju Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak informuje wójt Michał Orman, potwierdziła ona większość zarzutów wobec byłej dyrektor szkoły, które stały się powodem jej zwolnienia w styczniu tego roku.

Kontrolerzy z Urzędu Wojewódzkiego analizowali dokumenty dotyczące rozliczenia realizowanego w szkole w Łomnicy projektu „Transgraniczna edukacja w zielonej klasie ku lepszej przyszłości”, dofinansowanego z funduszy unijnych.

Przyczynkiem do przeprowadzenia kontroli było stwierdzone, przez doraźną komisję powołaną przez wójta gminy, trzynaście nieprawidłowości jakich miała się dopuścić była dyrektor szkoły, a dotyczących sposobu wydatkowania pieniędzy otrzymanych w ramach projektu. Stwierdzono między innymi, że kierująca szkołą w Łomnicy podczas realizacji projektu wielokrotnie naruszyła przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych. Najpoważniejszy zarzut jednak dotyczy wypłacenia jej środków pieniężnych jako wynagrodzenia koordynatora projektu, mimo że do dokonania tego wydatku nie miała ona podstawy prawnej. To dodatkowe wynagrodzenie wyniosło 13.979,02 zł netto i zostało wypłacone bez wiedzy organu prowadzącego (czyli Gminy) i bez umowy, która zgodnie z przepisami winna być zawarta pomiędzy organem prowadzącym, a dyrektorem szkoły.

- Kontrola przeprowadzona w szkole w Łomnicy przez urzędników z Wrocławia w większości potwierdziła wcześniejsze wnioski naszej komisji – mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Oznacza to, że nie będziemy mogli w całości rozliczyć kosztów poniesionych w ramach realizacji projektu. Jako, że była dyrektor nie zwróciła jak do tej pory nienależnie pobranych pieniędzy, zamierzamy dochodzić naszych roszczeń w sądzie - informuje wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
253
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group