Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 7011
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Komisja Oświaty wydała opinię

Czwartek, 30 marca 2017, 18:49
Aktualizacja: Piątek, 31 marca 2017, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Komisja Oświaty wydała opinię
Fot. Przemek Kaczałko
Komisja Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry wydała dzisiaj (30.03) opinię do projektu uchwały ws. sieci szkół, która spełnia warunki pozytywnej opinii Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, a więc włączenie budynku Gimnazjum Nr 4 do Szkoły Podstawowej Nr 11. W piątek (31.03) sesja Rady Miejskiej, gdzie zapadnie ostateczna decyzja.

Samorządy mają czas do 31 marca, aby uchwalić nową sieć szkół w związku z reformą oświaty – likwidującą gimnazja. To właśnie ostatniego dnia, w wyniku wielu debat i konsultacji radni mają w porozumieniu z kuratorem podjąć decyzję, która spełni wymogi kuratora. W trakcie dyskusji podczas posiedzenia komisji pojawił się nagle kolejny pomysł, który zakładała połączenie G 4 z SP 8. Na mapce z serwisu „google” rozrysowano możliwość odłączenia części budynku przy ul. Karłowicza, aby – po wyburzeniu łącznika między „skrzydłami” szkoły i wybudowaniu ogrodzenia - stworzyć osobno Szkołę Podstawową Nr 4, a pozostałą część przekazać na potrzeby Szkoły Podstawowej Nr 8.

Prezydent Jeleniej Góry przekonywał, że wprowadzanie nowego rozwiązania na tym etapie przyniesie same problemy. - Naprawdę nie mam nic przeciwko temu, żeby część obiektu Gimnazjum Nr 4 była wykorzystywana przez „Ósemkę” - podkreślił Marcin Zawiła, który dopuszcza takie rozwiązanie, ale jutrzejsza sesja nie jest miejscem na kolejne rewolucje, więc póki co trzeba się pochylić nad jedynymi możliwymi rozwiązaniami. - W tej chwili radni mają dwa wyjścia – przyjąć rozwiązanie wypracowane na spotkaniu z kuratorem, albo utrzymanie stanowiska rady i proces sądowy – powiedział włodarz miasta.

Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu poinformował, że pojemność placówki przy ul. Karłowicza to 22 oddziały, a obecnie funkcjonuje ich tam 13. - Reforma daję furtkę do wypełnienia budynku Gimnazjum Nr 4. Ustawodawca dopuszcza tzw. okres przejściowy do 2020 roku i widzę tu możliwość udostępnienia pomieszczeń – mówił Paweł Domagała.

Z odważną deklaracją wystąpił Leszek Wrotniewski, który stwierdził, że jeśli nie zostaną spełnione oczekiwania środowiska skupionego wokół Szkoły Podstawowej Nr 8, to jako radny z Zabobrza może podjąć inicjatywę uchwałodawczą przy budżecie na przyszły rok, aby zarezerwować kilkanaście milionów złotych na rozbudowę SP 8.

W głosowaniu Komisji Oświaty i Wychowania – pod nieobecność przewodniczącej Anny Ragiel, którą zastąpiła Janina Ziętek - czterech radnych wyraziło pozytywną opinię na temat projektu uchwały, nikt nie był przeciw, a trzy osoby wstrzymały się od głosu. W piątek (31.03, godz. 9:00) sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry, na której zapadnie ostateczna decyzja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group