Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 5440
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Komisarz Lew w „Krainie Smyków”

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 stycznia 2011, 16:33
Aktualizacja: 16:34
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Co zrobić w przypadku ataku agresywnego psa, jak przechodzić przez jezdnię, dlaczego nie wolno wchodzić na lód i rozmawiać z nieznajomymi – na te i inne pytania odpowiadali wczoraj podopiecznym przedszkola „Kraina Smyka” mł. asp. Danuta Razmysłowicz oraz Komisarz Lew z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Pytania i odpowiedzi, które pojawiają się w ramach cyklicznego programu „Przedszkolaki pod parasolem policji”, są z pozoru banalne. Jak pokazuje rzeczywistość, niejednokrotnie wiedza związana z tą problematyką jest bardzo przydatna. Stąd tak duże zainteresowaniami spotkaniami z policją.

– O tym programie dowiedzieliśmy się od jednego z rodziców. Natychmiast napisaliśmy pismo do Komendy Miejskiej Policji z prośbą o takie zajęcia, które wczoraj zostały u nas przeprowadzone. Nasi podopieczni dowiedzieli się wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy. Dzieci były przejęte i skupione. Poruszane kwestie dla dorosłych mogą wydawać się oczywiste, dla maluchów taką oczywistością nie są. Przekazane jednak w takiej formie z pewnością zapadną im w pamięci na bardzo długo. Już czekamy na koleje spotkanie – mówi Elżbieta Bajer, właścicielka Przedszkola Kraina Smyków, które mieści się przy MZK w Jeleniej Górze.

Podczas spotkania maluchy nauczyły się również numerów telefonów alarmowych. Całość prowadziła specjalistka prewencji mł. asp. Danuta Razmysłowicz, której asystował Komisarz Lew, policyjna maskotka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group